Назали документ, яким тернополяни зможуть підтвердити вакцинацію

10.06.2021 17:23
Назали документ, яким тернополяни зможуть підтвердити вакцинацію
На Тернопіллі, як і в Україні загалом, продовжується нарощування темпів вакцинації. Це стало можливим, насамперед, завдяки збільшенню кількості поставок вакцин від виробників, з якими наша країна має домовленості та контракти.

Про це зазначив під час засідання Уряду Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Він підкреслив, що один із пріоритетних напрямків для співпраці з іншими державами є відновлення та активізація туристичного потоку. Глава Кабміну також розповів про документи, які українці зможуть використовувати як підтвердження вакцинації для вільного перетину кордонів та подорожей.

 «Перший — це Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Документ видається після проходження повного циклу вакцинації і використовуватиметься для перетину державних кордонів тих країн, які визнаватимуть це свідоцтво», — зазначив Глава Уряду.

За його словами, другий документ — так звані «ковідні сертифікати» або «імунні паспорти».

«Ковідний сертифікат» ще у стадії розроблення та буде запроваджений після затвердження міжнародних вимог ЄС та ВООЗ. Орієнтовно плануємо запуск на липень. Сертифікат можна буде отримати як у паперовій формі в закладах охорони здоров’я, так і в електронній — через Дію. Окрім того, документ міститиме інформацію не лише про вакцинацію, але й про негативні результати ПЛР-тестів чи про одужання після COVID-19 та наявність антитіл», — зауважив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр також відзначив, що всі регіони України перейшли до «зеленої зони». Водночас він закликав українців дотримуватись обмежень, визначених Міністерством охорони здоров’я, та наголосив — вакцинація і протиепідемічні заходи — єдиний шлях подолати пандемію.

Останні новини