Працівники Тернопільської аптеки №78 продовжують відстоювати своє право працювати

25.06.2021 14:08
Працівники Тернопільської аптеки №78 продовжують відстоювати своє право працювати

Обласна аптека №78, що в центрі Тернополя, на межі закриття.. Вже майже місяць відвідувачі не можуть там придбати медикаменти, а працівники – бути за своїм робочим місцем. Колектив шукає підтримки у кабінетах чиновників.

Судова тяганина тривала більше трьох років. Судилися між собою міська та обласна ради. Комунальна аптека виступала як третя сторона в суперечці за приміщення, площею понад майже 700 метрів на вул. Руська,23.

Нагадаємо, перша спроба виселення аптеки №78 відбулася в лютому 2019-го року. Тоді депутатам обласної ради вдалося відстояти приміщення. Справа перейшла в судові баталії.

Здавалося б, спершу  суд схилився на користь фармацевтів комунального підприємства: у липні 2019-го Господарський суду Тернопільської області визнав право власності на приміщення за обласною радою. А також визнано незаконним та скасовано рішення виконкому Тернопільської міської ради від 15.03.2007 № 314, яким за містом закріплювалося право власності.

Апеляція теж була на стороні обласної ради та аптеки. Втім, у січні 2020-го Касаційний господарський суд Верховного суду скасував рішення першої та апеляційних інстанцій та відправив справу на новий розгляд.

Відтак, настав той день, коли співробітники Державної виконавчої служби повернулися знову на Руську, 23. Підстава – виселити аптеку №78.

Вигодонабувач того всього є КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» Тернопільської міської ради (директор Олег Фляк). На баланс цього КП міськрада закріпила приміщення, де знаходиться аптека.

Виселення комунальної аптеки №78 відбулось місяць тому. Директорка Ольга Жеруха розповідає, що виконавча служба прийшла через відповідний наказ обласного Господарського суду. З того часу аптека зачинена. Тому працівники аптеки прийшли до голови облради.

«Наразі ми не можемо нічого зробити, в тому числі і запустити роботу аптеки. Зараз аптека в «простої». Колектив весь у критичній ситуації. Звучала фраза від юридичного відділу Тернопільської обласної ради, щоб відправити людей у відпустки, але це порушує трудове законодавство нас усіх через те, що не з нашої вини така ситуація склалася», – зауважила Ольга Жируха.

Також варто зазначити, що Тернопільська обласна аптека №78 є однією із чотирьох в Тернополі, які виготовляють ліки на замовлення, та однією із трьох, які здійснюють продаж медикаментів за урядовою програмою “Доступні ліки”. Також в аптеці отоварюють рецепти на безкоштовний інсулін.  Тому, каже керівниця аптеки, ситуація із призупиненням роботи аптеки є критичною.

Ольга Жеруха каже, що голова облради повідомив їй, що наступного тижня має запрацювати робоча група, до якої входять юристи та представники аптеки:

“Будемо шукати вихід, спільно будемо подавати позови, про відчуження з незаконного заволодіння майна Тернопільської обласної ради”.

Голова обласної ради Михайло Головко розповів, чи буде обласна рада позиватися до суду, щоб відсудити приміщення аптеки в міськради:

“Я готовий розглядати всі пропозиції, варіанти, хай юристи вивчать їх детально, щоб вони були дійсно підкріплені законодавчою базою, щоб це було в межах закону. Якщо є в цьому можливість і повноваження, якщо ми праві, то тоді ми будемо діяти. А якщо рішення не на нашу сторону буде, то тоді ми це робити не будемо”.

Детальніше у сюжеті ТВ4

Останні новини