Через Тернопіль може прямувати двоповерховий поїзд «Skoda»

17.10.2020 02:02
Через Тернопіль може прямувати двоповерховий поїзд «Skoda»

Через Тернопіль можливо прямуватиме двоповерховий поїзд «Skoda». Про це на особистій сторінці у соцмережі повідомляє  голова правління «Укрзалізниці» Войцех Балчун.

“Нарешті виводимо з «кущів» багатостраждальний електропоїзд «Skoda». Говорю про необхідність цього з першого тижня свого перебування на посаді. Тримати було такий потяг без руху, як мінімум, недбалість, як максимум – предмет інтересу прокурорів. І от тепер друга «Skoda» виходить з ремонту. Цього тижня чеські фахівці проведуть необхідні обстеження і тестування. Служби мають забезпечити її готовність до експлуатації до 1 листопада. Я, правда, хотів би, щоб це сталося вже у двадцятих числах жовтня.

До речі, у цьому контексті сьогодні правління прийняло принципове рішення. Передали два електропоїзди «Skoda» з балансу Південної залізниці на баланс «Української залізничної швидкісної компанії». Крок логічний – компанія має відповідні технологічні потужності, кваліфікований персонал та необхідний досвід експлуатації швидкісного рухомого складу», – пише голова правління «Укрзалізниці» Войцех Балчун.

Наразі вивчаються прийнятні варіанти напрямків експлуатації цих потягів, що мають певні обмеження. Зокрема, потребують технічного обслуговування кожні 700 км. Розглядуються наступні маршрути: Київ-Полтава-Харків, Київ-Вінниця-Хмельницький-Тернопіль-Львів. Сьогодні вже дієпряме сполучення Київ-Львів з мінімальною кількістю зупинок. Ідея для «Skoda» – задіяти всі проміжні зупинки і доправити пасажирів до названих міст, а звідти вже до Львова.

Фахівці УЗ запевняють, достатній пасажиропотік там є. Та разом з тим, щодо використання «Skoda» керівництво готове почути думку й самих пасажирів. Планується, що це будуть вдалі маршрути, на які вийдуть комфортні і якісні потяги. Це буде вкрай доречно на початок зимового періоду й наближення зимових свят.

Останні новини