Як зробити місто чистішим показали поважні тернополяни

16.10.2020 16:05
Як зробити місто чистішим показали поважні тернополяни

У Всесвітній день охорони навколишнього середовища, за сприяння соціальної ініціативи «Єднання поколінь», у Тернополі відбулася чергова толока. Вкотре  прибирали територію, що знаходиться біля церкви святого апостола і євангеліста Івана Богослова (Вздовж проспекту Злуки).

Спільно із заступником міського голови, ініціатором створення соціальної ініціативи «Єднання поколінь» Леонід Бицюра, активістами ГО «Сильна Галичина», екоактивістом Олегом Гарматієм та небайдужими, екосвідомими тернополянами вдалося зібрали близько півсотні мішків сміття.

“Спільне прибирання нашого міста – це, коли приклад простих тернополян перетворюється  в загальноміські ініціативи, і навіть постійні акції, – зазначає Леонід Бицюра. -З кожним прибиранням кількість людей, які розуміють, що вони є частиною екології збільшується. Екологічна культура та свідомість все-таки просувається. Людина, яка хоч раз в житті поприбирає ліс, сквер чи паркЮ більше ніколи не смітитиме. Це і є нашою головною місією”.

Денис разом з другом вже не вперше долучаються до толоки. Раніше самостійно організовували спільне прибирання територій поблизу свого дому.

“Оголошення про сьогоднішнє прибирання побачив у стрічці новин і зразу вирішив, що потрібно допомогти людям. Тому що неодноразово сам проводив такі акції і знаю, що в Тернополі мало людей, які би допомогли, і які звертають увагу на екологічну проблему міста. Раніше ми проводили прибирання в Острівському лісі. Тоді нам вдалося зібрати близько 160 мішків сміття”, – розповідає хлопець.

За згуртованою спільною роботою учасникам ініціативи вдалося прибрати значну частину ділянки за дві з половиною години. Незважаючи на поважний вік деяких учасників, задоволеними від виконаної роботи залишились усі.

Своїми враженнями поділилися пані Ніна та пані Людмила:

“Попрацювали сьогодні на славу спільно з молодим поколінням, і сьогодні ми найщасливіші бабусі. Ми завжди стараємося підтримувати будь-які ініціативи до яких залучають «Єднання поколінь». Нам до того багато розповідали про важливість екологічної свідомості. Але практика діє краще всього”.

“Перш за все хочу подякувати всім учасникам толоки за таку плідну роботу. І хочу зазначити, що ми привернули увагу перехожих своїм прикладом. Думаю на наступний раз в нас буде більше охочих до команди, – розповідає координатор соціальної ініціативи “Єднання поколінь” Ольга Гордієнко. – На сьогоднішню зустріч рукавиці та мішки для сміття нам подарували, що теж є дуже важливим вчинком (хто не може фізично бути присутнім, може долучатись матеріально). Хочу нагадати також про те, що екологічне мислення формується з дитинства. Показуйте приклад для наслідування і нас буде набагато більше та нікому буде смітити”.

Дo слoва, це не вперше пoважні тернoпoляни стають ініціатoрами прибирання певних теритoрій у місті. Така ініціатива була запoчаткoвана ще минулoгo рoку.  Анонси про проведення наступних толок з’являтимуться на сторінці соціальної ініціативи «Єднання поколінь» у Facebook.

Також із нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, в Тернополі започаткованого екологічну естафету. Від соціальної ініціативи «Єднання поколінь» передали її сьогодні іншій команді тернополян.

Останні новини