Українську фольк-групу Ot Vinta польські прикордонники не пустили до Польщі

22.09.2020 14:17
Українську фольк-групу Ot Vinta польські прикордонники не пустили до Польщі

Чергове загострення українсько-польських стосунків. Після нападу на марш пам’яті українців у Перемишлі, в якому брали участь і тернополяни, чергова провокація. У неділю вранці українську фольк-групу “Ot Vinta” польські прикордонники не пустили до Польщі з обгрунтуванням, що гурт “cтановить загрозу для ладу і публічного порядку в Польщі”.

Про це йдеться в заяві голови Об’єднання українців у Польщі (ОУП) Петра Тими, яке є в розпорядженні Укрінформу.

Cьогодні о 4 годині (5 годині за київським часом) на прикордонному пункті з Україною Устилуг-Зосін функціонери Прикордонної служби заборонили в’їзд до Польщі українській групі “Ot Vinta”. В обгрунтуванні вказано, що група становить загрозу для ладу і публічного порядку,– йдеться в заяві.

До того ж, мер Перемишля Роберт Хома через наполягання організації футбольних фанатів міста рекомендував організаторам щорічного українського концерту “Ніч на Івана Купала” скасувати участь гурту в цьому концерті, а потім фактично відмовився гарантувати безпеку для учасників заходу. Це змусило відділ ОУП у Перемишлі скасувати концерт у Перемишлі 2 липня. Польські націоналісти звинувачують лідера гурту Юрія Журавля у пропагуванні культу Степана Бандери й ОУН і УПА.

В ОУП підкреслюють, що із “зростаючим занепокоєнням спостерігають за агресивними діями, спрямованими проти української меншини Польщі, а також посиленням антиукраїнської істерії в Польщі”. В Об’єднанні зазначають, що це є черговою хвилею агресії проти українців в Польщі, що вже мало місце в 90-х роках минулого століття.

В ОУП зазначають, що хтось хоче, щоб на українсько-польському прикордонні не було спокою і щоб між Україною і Польщею “зберігалася напруга і щоб це не позволяло розвивати добросусідські відносини”.

За словами голови ОУП Тими, агресія проти українців спостерігається ще з 2015 року, коли на півдні Польщі було знищено декілька українських пам’ятників, зокрема й у місцях поховань. Підкреслюється, що акція мала на меті викликати схожу реакцію з українського боку кордону, але цього, на щастя, не сталося.

Неозброєним оком було видно, що хтось був дуже зацікавлений у тому, щоб в Україні, яка бореться з російською агресією, відкрився другий, цього разу “польський” фронт. Однак “хтось” прорахувався й цього разу, оскільки не важко здогадатися про мету організаторів антиукраїнської кампанії,- підкреслює Тима.

На його переконання, антиукраїнські акції в Польщі мають також на меті не допустити до поглиблення співпраці НАТО з Україною, що має відбутися під час саміту НАТО у Варшаві 8-9 липня.

Лідер “Ot Vinta” Юрій Журавель у Фейсбуці підтвердив, що гурт не впустили до Польщі.

Як прикро, що ми (українці і поляки) віддаляємося, а вороги радіють цьому,- наголосив він. Він пояснив, що польські прикордонники не впустили гурт до РП на підставі наказу МВС Польщі. За його словами, ледь вдалося уникнути депортації й анулювання 5-річних шенгенських віз.

Пощастило, що прикордонники виявились людьми хорошими. Після перегляду пари-трійки наших кліпів подобрішали, але наказ є наказ (заборона в’їзду),– зазначив Журавель.

Водночас він звернувся до посла України в Польщі Андрія Дещиці з питанням, як гурту діяти далі і чи не анулюють його учасникам візи за спробу повторного в’їзду до Польщі, адже в них вже запланований інший концерт в Польщі на 16 липня.

Варто нагадати, що “Ot Vinta” раніше регулярно виступав в Польщі і це не викликало жодних запитань і протестів. Зокрема, в 2012 році група виступила у ролі конкурсанта на “Sopot International Song Festival”. Наразі гурт мав виступити в неділю ввечері у Варшаві в рамках фестивалю “Plac Defilad”.

Останні новини