У Тернополі реалізують проєкт для особливих

02.04.2021 16:33
У Тернополі реалізують проєкт для особливих

Тернопільська громадська організація «Центр «Бебіко»  реалізовує проєкт «Особливі». Його мета – соціалізація та адаптація молодих людей з інвалідністю до спілкування, перебування в людних місцях, спільного проведення дозвілля за допомогою та в супроводі типової молоді.

Назву та ідею проєкту організатори запозичили з однойменного французького фільму «Особливі», який і став поштовхом до його написання та реалізації.

Під час реалізації проекту «Особливі», представники Тернопільського   обласного благодійного фонду «Майбутнє  сиріт» та «Тернопільського міського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді», спільно проводитимуть час з молоддю із синдромом Дауна та аутизмом. Організатори кажуть, це допоможе типовим людям краще зрозуміти потреби людей з інвалідністю та навчитися комуні кувати з ними.

«В програму входитимуть відвідини: іподрому, аквапарку, боулінгу, спільне приготування їжі, висаджування рослин, – розповідає ініціаторка проєкту «Особливі» Ольга Гордієнко. В перевезенні учасників нам допомагатиме ініціатива «Веселі колеса». Зранку транспорт забиратиме волонтерів, після цього вони заїжджатимуть за молоддю з інвалідністю, а вже потім вони відвідуватимуть попередньо сплановане місце дозвілля, разом обідатимуть і так проходитиме їхній день».

На початку проекту організатори створили чотири пари з волонтера та його підопічного. Але в подальшому, каже пані Ольга, таких пар має бути десять.

«Поки що зустрічі відбуватимуться раз в тиждень. Ми лише вчимося разом комунікувати, привикаємо один до одного. Проте,  вже було проведено спільну зустріч волонтерів та учасників проекту «Inclusive Art», яка показала, що налагодження контакту між учасниками відбувається дуже швидко», – додає ініціаторка. – Ми плануємо, що за пів року, нам вдасться досягнути мети – налагодити вміння комунікувати  людині, яка не перебуває в оточені людей з інвалідністю. Навчити її допомагати таким людям не нашкодивши їм, та навіть навчити їх разом працювати. А для молоді з інвалідністю – це адаптація, визнання, вміння перебувати в громадських місцях».

Зокрема, першу зустріч організатори планують провезти вже через два тижні. Реалізувати проект вдалося завдяки фінансуванню Тернопільської обласної ради.

 

Останні новини