Поважні тернополяни завершили цикл різдвяних свят: тепер здобувають нові знання

16.10.2020 16:00
Поважні тернополяни завершили цикл різдвяних свят: тепер здобувають нові знання

Християни візантійського обряду проводять розколяду та прощаються з Різдвяним циклом свят. По-особливому з цим періодом прощаються й учасники соціальної ініціативи «Єднання поколінь». Для цього вони виділили аж кілька зустрічей, адже попрощатися з Різдвяними святами виявилося не так  і просто, але вже скоро поважні тернополяни розпочнуть навчання.

Як і всі українці, відзначення Різдва поважні тернополяни розпочали зі Святої Вечері. Цього року на запрошення директора благодійного фонду «Карітас Тернопіль» о. Андрія Марчука, одинокі учасники ініціативи розділили вечерю спільно з Архиєпископом і Митрополитом Тернопільсько-Зборівський Української Греко-Католицької Церкви Василієм Семенюком, представниками влади, людьми з інвалідністю, малозабезпеченими родинами, військовослужбовцями, вимушено переселеними особами, молоддю.

Після чого на поважних тернополян чекали канікули, які вони провели у колі рідних, знайомих та друзів. А 12 січня більше 70-ти учасників вже зібралося для того аби насолодитися чудовою новорічно-різдвяною програмою, яку для них готували Ярослава Декалюк та Іван Кушнір, хор церкви св. апостола Петра «Глорія», народний аматорський хор «Дзвони пам‘яті» Тернопільської обласної організації “Союзу Українок”, а заключним у періоді Різдвяних свят став концерт жіночого ансамблю «Золоті журавки», в якому співають учасниці соціальної ініціативи «Єднання поколінь».

З 12 лютого для учасників почнуть проводити багато практичних занять із спеціалістами різних служб і установ, які проконсультують щодо нарахування субсидій та розкажуть як можна отримати безкоштовно правову допомогу.

Також їх навчатимуть подавати онлайн показники лічильників в комунальні служби, щоб не стояти в чергах, як здійснити оплату комунальних послуг онлайн, як скористатися іншими послугами на сайті міської ради.

Формат зустрічей в «Єднанні поколінь» тепер дещо змінюється – заходи будуть проводити не лише в центрі дозвілля ім. Довженка, а й у двох бібліотеках – на Злуки, 33 та Б. Лепкого, 6.

“Цього року ми запланували більше практичних занять, тому будемо співпрацювати з бібліотеками, де тепло, є wi-fi і комп’ютери, – продовжує координатор соціальної ініціативи “Єднання поколінь” Ольга Гордієнко. – Тут і будемо вчити наших людей поважного віку подавати показники онлайн. Бібліотеки в нас є в кожному мікрорайоні, і навіть якщо люди поважного віку не мають особистого смартфона чи комп’ютера, то там вони зможуть безкоштовно подати показники чи скористатися іншими послугами, через ту ж банківську картку проплатила комунальні послуги – і це все в теплі і комфорті, треба лише бути записаним у цю бібліотеку”.

Також протягом усього 2020 року в КП ЦДМІ ім. Довженка, за підтримки Тернопільської кінокомісії, будуть проводитися покази українських кінофільмів Виступи тернопільських відомих громадських діячів, активістів, письменників, авторів. Особлива увага буде приділятися активності учасників в напрямку взаємодії та взаємодопомоги один одному.

“Таку форму спілкування й об’єднання людей ми два роки тому запозичили у скандинавських країн. Нині цей досвід пропонуємо й іншим містам. Залюбки ділимося своїми здобутками та порадами. Адже ця ініціатива є унікальною. Ми запропонували якісніші формати спілкування між поколіннями, — каже заступник міського голови, ініціатор створення соціальної ініціативи «Єднання поколінь» Леонід Бицюра.— Люди з таким життєвим досвідом є джерелом знань, тепла та енергетики. Я дуже хочу, аби старші люди мали в суспільстві любов і повагу. Старість не має бути сповнена страхами й самотністю, бо це можливість здійснити свої давні мрії, зустріти цікавих людей, навчитися чогось нового”.

На сьогоднішній день проєкт налічує близько двох сотень поважних тернополян. Вони мандрують, розвивають власні таланти, приміряють нові амплуа. Наприклад, чимало з них побували в ролі моделей та фотомоделей. Вони, хвацько відбиваючи ритм, танцюють фламенко, співають, декламують власну поезію, ходять у кіно.

Нагадаємо, соціальна ініціатива “Єднання поколінь” для людей похилого віку діє у Файному з жовтня 2017 року. Її ініціаторм є заступуник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.  Координатори проекту щосереди та щонеділі запрошують тернополян “золотого” віку на зустрічі.

Стати учасником інінціативи дуже просто. Просто завітайте у  неділю о 14.00 до Центр дозвілля і молодіжних ініціатив ім. Довженка, що на проспекті Злуки, 45. В бібліотеках зустрічі відбуватимуться щосереди в 13:00 за адресами: вул. Злуки 33 та вул. Лепкого 6.

 

Останні новини