“Це ще один крок співпраці між Тернополем та Попасною, що на Луганщині”, – Леонід Бицюра

05.10.2020 14:56
“Це ще один крок співпраці між Тернополем та Попасною, що на Луганщині”, – Леонід Бицюра

Діти та матусі ГО «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна «БебіКо»», а також Попаснянського районного районного центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Лелека» вирушили нині, 24 червня, о шостій годині ранку з Тернополя до села Бояни, що на Чернівеччині. Упродвож тижня там для них діятиме табір «Краплина здоров`я». 

На понад 80 дорослих і малечі в таборі очікую не тільки насолода мальовничими краєвидами та відпочинок на свіжому повітрі, а й водні процедури, оздоровчі руханки, майстер–класи, ігри та розваги, цікаві зустрічі.

«Проект реалізовується завдяки підтримці фонду «Генрі Науена», заступника міського голови Тернополя Леоніда Бицюри, компаній та людей, котрі долучились до акції «Кольорові шкарпетки»», – зазначає голова ГО «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна «БебіКо»» Ольга Гордієнко. 

«На цю подію ми дуже чекали, тому що діти цієї категорії вкрай  обділені в плані оздоровлення,  – зізнається директорка комунального закладу Попаснянського районного центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Лелека» Наталя Овчаренко. – Батьки не мають змоги самостійно вивезти їх на відпочинок, особливо зараз, коли в нашому регіоні йде військовий конфлікт. Тому це для нас дуже велика подія, ми до неї готувались, дітки вивчали карту, дізнавались про місце куди ми їдемо, чекали. І ось – звершилось! Сподіваюсь, що нам дуже сподобається!»

Табір – це ще одна сходинка в співпраці Тернополя й Попасної Луганської області, що розпочалась ще в 2016–му, констатує Леонід Бицюра, котрий прийшов провести діток і їхніх батьків у табір.

«Усі діти однакові, їхні мрії та бажання схожі, і наше завдання – зробити все для того, щоб вони здійснились, щоб малеча і Тернопільщини, і Луганщини почувалась щасливою, мала змогу оздоровитись, набратись позитивних вражень і знайти нових друзів», – зауважив Леонід Бицюра. 

… І ось за мить автобуси рушатимуть. Дітям у дорогу від Леоніда Бицюри – смаколики, а батькам – побажання, щоб трохи переключились, зарядились позитивною енергіє та новими враженнями. До зустрічі через тиждень!

До слова, міліарна й гуманітарна співпраця між Тернополем і Луганщиною триває вже понад три роки. Торік, у рамках Національної Ініціативи Українських Міст, започаткованої в Тернополі з  ініціативи свободівця Леоніда Бицюри, до Попасної від благодійного фонду «Єднання поколінь», співзасновником якого є Леонід Олексійович, було передано майже 200 кілограм навчальної україномовної літератури, продукти харчування, 300 кг гуманітарної допомоги. 450 цьогорічних першокласників Попасної цьогоріч пішло до школи із комплектами літератури та прописами тернопільського видавництва «Підручники & Посібники». 60 індивідуальних наборів отримали дітки й з особливими потребами. Тернополяни також взяли під опіку Попаснянський районний Центр соціальної реабілітації осіб з інвалідністю «Лелека».

 

Останні новини