Ті, хто напав на тернополян у Перемишлі, можуть загриміти на 2 роки

22.09.2020 14:14
Ті, хто напав на тернополян у Перемишлі, можуть загриміти на 2 роки

Польська поліція висунула звинувачення у порушенні права до публічного сповідування релігійного культу групі польських молодиків, які намагалася перешкодити українській ході після панахиди за загиблими Січовими стрільцями, які поховані у Перемишлі. 

Про це повідомляє Польське радіо

27 червня речниця поліції, підкомісар Боґуслава Себастіанка повідомила, що після вчорашнього інциденту поліція затримала 23 особи. Щодо інших 14 осіб триває провадження. Вона також зазначила, що поліція не виключає, що після детального вивчення доказових матеріалів, звинувачення будуть висунені черговим особам.

Вона додала, що підозрювані вже дали пояснення поліції, однак, з огляду на таємницю слідства, вона не повідомила, чи вони зізналися у висунутих їм звинуваченнях. Нападникам загрожує до двох років позбавлення волі.

Нагадаємо, 26 червня у Перемишлі під час Свята Української національної пам’яті, група польських тітушок намагалася перешкодити процесії греко-католиків і православних, які після панахиди за загиблими українцями йшли з собору на місцевий військовий цвинтар. Серед учасників процесії була й тернопільська делегація. День національної української пам’яті – щорічний захід, у якому беруть участь українці Польщі, а також ті, кого у 40-их роках насильно вивезли за лінію Керзона, у Радянську Україну.

Зірвати ходу провокаторам не вдалося.

Останні новини