Реальність і очікування тернополян від безвізового режиму

22.09.2020 13:02
Реальність і очікування тернополян від безвізового режиму

Що варто знати кожному, хто має намір перетнути кордон з Євросоюзом? 

Європа вабить високим рівнем життя, добрими дорогами, гарним сервісом. Поїхати в гості, на навчання, відпочинок чи на роботу – мрія чи не кожного пострадянського громадянина. Чи варто очікувати, що вирушити в дорогу безперешкодно можна буде найближчим часом?

ПО-ПЕРШЕ – безвізовий режим настане не завтра. Це – справа часу. Фахівці кажуть, не раніше, ніж у серпні 2016 року.

ПО-ДРУГЕ – безвізовий режим діє тільки для володарів біометричних паспортів.

ПО-ТРЕТЄ – для в’їзду на територію Шенгену подорожній повинен мати з собою майже той самий пакет документів, що і для отримання шенгенської візи в консульстві: страхування та документи, що підтверджують мету подорожі і гарантію повернення на батьківщину. Щодо власників звичайних закордонних паспортів то документи залишаються чинними і міняти їх на нові біометричні немає необхідності.

ПО-ЧЕТВЕРТЕ – усі документи перевіряє прикордонник у першій країні в’їзду в Євросоюз і на місці приймає рішення, впускати вас в Євросоюз чи ні. Тож дізнатись про те, чи готова вас прийняти Європа, ви зможете не у консульстві, а уже на кордоні, коли валізи спаковані і настрій дорожній. Щодо закордонних паспортів, вони залишаються чинними і міняти їх на нові біометричні немає необхідності.

До впровадження безвізового режиму біометричний паспорт виконує роль звичайного закордонного, тобто правила перетину кордону від типу паспорта не залежать. Якщо їдете наприклад у Європу, то і з простим закордонним паспортом і з біометричним вам потрібна віза.

І ОСТАННЄ, про що варто пам’ятати: поїздка за кордон – то немалі витрати. Не менше сорака п’яти євро на добу вам радять мати з собою, аби почуватися за кордоном впевнено. 

Останні новини