Формат взаємин суспільства і влади повинен змінитися

17.09.2020 23:54
Формат взаємин суспільства і влади повинен змінитися

У цьому переконаний  депутат Тернопільської обласної ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Леонід Бицюра. 

– Ще донедавна суспільство відчувало велику прірву у стосунках з владою, – аргументує Леонід Олексійович. – Було абсолютне несприйняття некоректної поведінки,  фактів корупції. Чому зараз  у нас так багато проблем? Чому розвивається  тіньова економіка? Чому пригашена будь-яка  ініціатива підприємців? Чому людям платять заробітну плату нелегально? Тому, що люди втратили довіру до влади. І не тільки до влади. Вони не вірять навіть собі, не кажучи про міліцію, суди, представників органів місцевого самоврядування.  Тому зараз нова влада має зробити все, аби відновити довіру народу, пересічних громадян. Нова доба української держави має викорінити песимістичні настрої серед населення, вважає політик. Але це неможливо зробити, якщо буде продовжуватися обман народу, будуть  злочинні дії з  боку владоможців і т.д.

– Існує певний приклад суспільної поведінки, – констатує Леонід Олекійович. – Лідери громадської думки мають певний  еталон , відповідно цей приклад відображається на поведінці усіх прошарків суспільства.  Багато років нам нав’язували стереотипи, як має виглядати чиновник. Правда, цей образ не завжди відповідав вимогам честі та моралі. Громада бачила, як голова ОДА, генерал міліції чи навіть президент  перевищували службові обов’язки, вчиняли правопорушення. Тому й не дивно, якщо для когось це стало нормою…

Що змінити ситуацію в країні, на думку політика, до владного керма на всіх рівнях мають прийти чесні, відповідальні, принципові  та професійні люди. Тільки тоді будуть знищені стереотипи про поведінку чиновників та відновлення довіри народу.

Останні новини