Як тернопільські вчителі готуються навчати першачків за новим Державним стандартом

17.10.2020 17:18
Як тернопільські вчителі готуються навчати першачків за новим Державним стандартом

У Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся тренінг «Реалізація компетентнісного підходу у навчанні і вихованні молодшого школяра як один із шляхів побудови нової української школи».

Цей захід проведено для вчителів початкових класів, які у 2018 році навчатимуть учнів першого класу за новим Державним стандартом і новою Концепцією початкової освіти. Теоретичний матеріал учасникам подано змістовно та в цікавій формі, значну увагу звернуто на вправи й відпрацювання практичних умінь і навичок, повідомляють в Управлінні освіти і науки Тернопільської ОДА. 

Пізнавальним був виступ Ольги Гісь, кандидата фізико-математичних наук, автора підручника та посібників з математики для початкової школи та нових Державних стандартів у галузі «Математика», за якими працюватиме початкова школа у 2018 р. Автор розповіла про останні наукові дослідження, що стосуються особливостей викладання математики для учнів початкових класів, ознайомила з новими технологіями навчання та прийомами розвитку мислення дітей молодшого шкільного віку. Теоретичний блок був доповнений практикумом з математики.

Учасники тренінгу у вигляді інтерактивних вправ презентували власні напрацювання щодо формування компетентностей на уроках української мови, літературного читання та природознавства. Мали практичне спрямування та розкрили ефективні шляхи розв’язання поставлених проблем інтерактивні вправи щодо здоров’язбержувальних, природознавчих та ІКТ компетентностей, які провели учителі та методисти інституту.

Останні новини