Тернополянин пів століття розносить дітям радість та подарунки

19.12.2020 12:04
Тернополянин пів століття розносить дітям радість та подарунки

Тернопільський актор Михайло Безпалько понад пів століття грає Діда Мороза і Миколая. Вперше провів cвято для дітей у 19 років. А цьогоріч, у 82 – відкриватиме головну ялинку країни в Києві.

“Перші ранки були страшні. Це тільки здавалося, що можна от зіграти, а дітвора не вірить”, – каже Безпалько.

Михайло Безпалько пригадує, що проводити ранки для дітей почав, коли тільки закінчив навчання у театральній студії при Тернопільському драмтеатрі. Спершу, розповідає актор, грав лише Діда Мороза. А от Миколаєм став пізніше, коли Україна здобула незалежність. Пригадує, щоб вжитися в роль, звертався за порадою до священників, – пише “Суспільне”.

“Я не знав, як його зобразити. Тому звернувся і в православну, і в греко-католицьку церкву. Дуже в цьому мені допоміг отець Дмитро Лисак з Надставної церкви”.

Михайло Безпалько каже, найважче для нього в роботі – вітати дітей у лікарнях:

“Виходиш з палати, привітав дітей, роздав подарунки. Нашатирний спирт мені дають, щоб я відійшов, тому що це важко, це треба все через себе пропустити, воно відкладається. Але нічого, ви знаєте, я вдячний, тому що дітвора настільки для життя заряду дає, ось тому я щасливий чоловік, може, тому так довго і живу”.

Чоловік пригадує, бувало й так, що грав Миколая для своїх доньки й сина, коли вони були в дитсадку.

“Борода, як борода, а очі – татові. Дитина відчуває, тільки ти заговорив. Ми стараємося до своїх не ходити, то вже просиш когось з колег”, – каже Безпалько.

Цьогоріч Михайло Безпалько вперше не проводитиме свято для дітей, через карантинні обмеження. Натомість, відкриватиме головну ялинку в Києві. Як це відбуватиметься, поки тримає у секреті. Але, каже, усім бажатиме здоров’я, а ще просить:

“Не забудьте зателефонувати своїм друзям, а особливо – привітати старше покоління, бабцю з дідусем, бо жодний лікар не дасть того лікарства, що дає добре і тепле слово”.

За 60 років акторства Михайло Безпалько зіграв близько 200 ролей. Але, розповідає, улюбленими незмінно залишаються – Дід Мороз і Миколай:

“Мене хлібом не годуй, забери від мене Миколая і Діда Мороза – це для мене те саме, що відрубати руки”.

 

Останні новини