Лікар з Тернопільщини Михайло Сава: крізь терни долі до порятунку людського життя

17.10.2020 02:40
Лікар з Тернопільщини Михайло Сава: крізь терни долі до порятунку людського життя

Розповідаючи про медичну галузь Збаражчини, неможливо оминути увагою травматологію. Адже від різноманітних травм, переломів, вивихів не застрахований абсолютно ніхто. У 1989 році у Збаразькій ЦРКЛ створено травматологічний відділ, завідуючим яким став хірург, травматолог-ортопед Михайло Сава. Шлях цієї людини до професії медика був тернистим, адже доля випробовувала його змалку. Народився на Зборівщині, у шість років осиротів. Батько помер через хворобу, мати трагічно загинула. Хлопчик виховувався спершу в дитбудинку у Підгайцях, середню освіту здобув у Бучацькій школі-інтернаті.

Після школи Михайло працював на будівництві Тернопільського текстильного комбінату. Саме тоді, побачивши на власні очі, яких травм зазнають робітники, твердо вирішив здобути професію медика і допомагати людям. Юнак вступив до Тернопільського медінституту, після закінчення вишу проходив ординатуру з хірургії та травматології-ортопедії, з 1980 року працював травматологом-ортопедом, впроваджуючи ряд оперативних методик у лікуванні хворих у Збаразькій районній лікарні.

Михайло Михайлович докладає зусиль для матеріально-технічного забезпечення та покращення умов перебування пацієнтів у відділенні. Поруч з ним працюють лікар-ординатор Богдан Кальба, лікарі-ортопеди Олександр Солодченко та Богдан Павлюк, а всього згуртований колектив відділення складається з 16 кваліфікованих медпрацівників. За більше ніж чверть століття функціонування травматологічного відділення медичну допомогу тут надали тисячам пацієнтів, зберігши їм здоров’я, а то й врятувавши життя. Днями Михайло Сава перегорнув чергову життєву сторінку. Тож бажаємо йому та колективу, який очолює лікар, міцного здоров’я, наснаги до праці, професійних здобутків на медичній ниві.

 

Володимир КРАВЧУК,

історик, краєзнавець

газета “Народне Слово”

Останні новини