На Тернопільщині – вражаючі каньйони, від яких перехоплює подих

17.10.2020 02:03
На Тернопільщині – вражаючі каньйони, від яких перехоплює подих

Тернопільщина славиться неповторними й мальовничими місцинами. Одна з її родзинок – це каньйони, від споглядання яких просто перехоплює подих. Навіть маленька річечка на Поділлі може утворити грандіозний каньйон висотою кілька десятків метрів. Особливо ефектно такі ландшафти виглядають восени, повідомляє k-p.net.ua.

1) Каньйони Збруча і Дністра, Окопи

Невелике село Окопи (колись Окопи Гори Святої Трійці) на кордоні Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей лежить на вузькому перешийку між двома ярами — Дністровським і Збручанским. Тут зберігся скромний костел XVII ст. і залишки кріпосних воріт.

 

2) Каньйон Збруча, Кудринці

На високих берегах Збруча збереглися замкові руїни. Твердиня в селі Кудринці Борщівського району Тернопільської обл. виглядає дуже романтично, але туристи добираються до замку нечасто: все через звичне провінційне бездоріжжя.

 

3) Каньйон Збруча, Скала-Подільська

Містечко Скала-Подільська в Тернопільській області колись називалося Скала-на-Збручі. До наших днів у Скелі зберігся позньоготичний костел, залишки маєтку намісників Галичини Голуховських і руїни середньовічного замку. Колись форпост в Скелі був під стать фортеці в Кам’янці-Подільському, але довга низка негараздів – нападу, облоги, пожежі і навіть удар блискавки – поклали кінець колишній славі ще в XVIII столітті. Руїни, тим не менш, виглядають дуже цікаво і сьогодні.

 

4) Каньйон Дністра, Заліщики

Одне з найбільш знакових, знаменитих місць Дністровського каньйону — петля річки навколо райцентру Заліщики на Тернопільщині, томатної столиці України. Завдяки надзвичайно м’якому клімату місто було популярним кліматичним курортом в період між Першою і Другою світовими війнами. Тут відпочивав весь бомонд Речі Посполитої, а на облаштованих пляжах навіть хотіли висадити пальми. У ті роки в Заліщиках культивували лозу, та зараз у всіх сусідніх селах землі не видно за теплицями: тут масово вирощують ранні овочі.

 

5) Каньйон Нічлави, Висічка

Над неймовірно красивим каньйоном річки Нічлави у Висічці Тернопільської обл. на Замковій горі збереглися залишки двох веж.

 

6) Каньйон Стрипи, Бучач

У каньйоні річки Стрипи лежить старовинне місто Бучач, багате архітектурними пам’ятниками. Тут є замок, Василіанський монастир і Успенський костел з прекрасним вівтарем роботи видатного скульптора Йогана Георга Пінзеля.

 

7) Касперівське водосховище на Сереті

Місце відпочинку жителів півдня Тернопільської області. Тут катаються на човнах і катамаранах, рибалять та купаються.

Останні новини