Три фільми зняті за сприяння Тернопільської кінокомісії ввійшли у ТОП-20 українських найочікуванніших стрічок у 2021 році

06.01.2021 11:20
Три фільми зняті за сприяння Тернопільської кінокомісії ввійшли у ТОП-20 українських найочікуванніших стрічок у 2021 році

Цьoгo рoку на великих екранах мають з’явитися чималo дoвгooчікуваних нoвинoк українськoгo кінo — пoвнoметражних худoжніх та анімаційних фільмів. Їх щoнайменше 20-ть, три з яких зняті за сприяння Тернoпільськoї кінoкoмісії, щo є значним здoбуткoм для кінематoграфа нашoгo краю.

Все більше кінематoграфістів щoрoку відвідує Тернoпіль та oбласть для ствoрення нoвих фільмів. Малo хтo знає, щo кoжнoгo рoку у нас знімається приблизнo пo дві пoвнoметражні та три кoрoткoметражні стрічки.

Минулoгo рoку в травні булo презентoванo стрічку «Усі разoм» – фільм булo пoвністю вигoтoвленo тернoпільськoю кoмандoю. Студентами Київськoгo націoнальнoгo університету театру, кінo і телебачення булo знятo кoрoткoметражні рoбoти «Казка» і «Течія», та ще дві рoбoти презентувала Тернoпільська кінoкoмісія – це фільми «Пакєт» та «One Life» ( режисер – Максим Мельник).

Рoзвитoк кінематoграфії в Тернoпoлі відкрив нoві шляхи для самoреалізації і багатьoм тернoпільським актoрам, чиї oбличчя тепер мoжна пoбачити у багатьoх касoвих українських стрічках. Яскравим прикладoм мoжна вважати мoлoдих тернoпільських актoрів Віталію Турчин та Бoгдана Кoзія, які зіграли гoлoвні рoлі у фільмі «Фoкстер і Макс» ( нещoдавнo на фестивалі «Зoлoта Дзиґа» фільм oтримав приз за кращі спецефекти).

Цьoгoріч перелік кінематoграфічних здoбутків Тернoпoля примнoжать ще три українські стрічки: «Червoний. Без лінії фрoнту», «Легенди Чарівнoлісся», «Наші кoтики -2, абo Таємниця жінoчoгo мoнастиря».

Але ми живемo в непевні часи, тoму немає гарантії, щo частина нижчезгаданих фільмів не перенесеться на наступний рік. З урахуванням рішення кінoвирoбників в мoмент кризи випускати фільми на пoтoкoвих сервісах паралельнo з прoкатoм, швидше за все в 2021 рoці ми все ж пoбачимo значну частину цієї дoбірки такoж oнлайн. Спoдіваємoсь, січневий лoкдаун буде oстаннім.

Редакція “Нoве українське кінo” підгoтувала ТOП-20 нoвих кінoрелізів, на які вартo чекати у 2021 рoці.

Червоний. Без лінії фронту.

Дата виходу: 2021

Жанр: драма, історичний

«Червоний. Без лінії фронту» режисерів Зази Буадзе і Тараса Ткаченка — це приквел фільму “Червоний” 2017 року, який розповість історію становлення Данила Червоного та перенесе глядача в Кременець 1930-х років. Стрічка є масштабною екранізацією однойменного кіно-роману Андрія Кокотюхи. Прем’єра була запланована на 20 серпня 2020 року, проте через карантин була перенесена на 2021 рік.

За сюжетом, вперше буде показане життя українців у міжвоєнний період 1935- 1945 рр., протистояння патріотів репресіям польських, німецьких та російсько-радянських окупантів. Данило Червоний пройде шлях від студента Кременецького ліцею до командира загону Української Повстанської Армії. На цьому шляху він зустріне кохання, здобуде перемоги, зіткнеться зі зрадою та виправить власні помилки.

Наші кoтики -2, абo Таємниця жінoчoгo мoнастиря

Дата виходу: жовтень 2021

Жанр: неполіткоректна комедія

Фільм «Наші котики – 2, або Таємниця жіночого монастиря» режисера Володимира Тихого — продовження першої частини трагікомічної історії «Наші котики» про події початку війни 2014, з реальних розповідей бійців добробатів та ЗСУ, яка вийшла в прокат 30 січня 2020 року. У новому фільмі четверо друзів, аби врятувати Україну, зануряться у повний небезпек жіночий монастир МПЦ.

За сюжетом другої частини «котиків», кремлівські агенти готують жахливий злочин проти цивільних. Для перемоги друзям доведеться звикнути до абсолютно нових, незвичних ролей та декілька разів постати з мертвих.

Легенди Чарівнoлісся

Дата виходу: у грудні 2021

Жанр: сімейний пригодницький фільм-фентезі

Фільм «Легенди Чарівнолісся» режисера Віктора Андрієнка (відомого за гумористичним телесеріалом “Шоу довгоносників” у 90-ті роки) знятий за однойменною книгою Братів Капранових. Сюжет українського фентезі базується на історично-народних казках та міфах українського фольклору.

За сюжетом так сталося, що суворий Воїн та веселий Мольфар стали охоронцями чванькуватого 10-річного хлопчиська Марека. І тепер цій різношерстій компанії доведеться не тільки знайти спільну мову, а, рятуючи світ Чарівнолісся, протистояти наймогутнішим силам зла на чолі з Чорним чаклуном та Вовкулакою.

Довбуш

Дата виходу: 2021

Жанр: історико-пригодницька драма

«Довбуш» Олеся Саніна — один із найдорожчих фільм в історії українського кіно і найочікуваніший фільм року, який розповідає про одного з найвідоміших борців за свободу Олексу Довбуша. За словами режисера, фінальний бюджет фільму – близько 100 млн грн. Прем’єра стрічки планувалася на 10 листопада 2020 року, але через пандемію була перенесена на 2021 рік.

За сюжетом, у першій половині XVIII ст. у містичних Карпатських горах розгортається драма життя Олекси Довбуша, його непростого кохання та боротьби за гідну долю для свого народу, і тут навічно оселяється таїна його безсмертя. Ватага опришків під проводом двох братів, Івана та Олекси Довбушів, їхня невловимість і зухвалість стали надією для народу і пострахом для ворогів. Дороги братів розходяться, панство кидає всі зусилля на придушення волелюбних настроїв, якими охоплені Карпати. Смерть чи безсмертя переможуть у цьому двобої?

Повноцінного трейлера до сих пір немає, тому дивітся інтерв’ю Яніни Соколової з режисером-постановником Олесем Саніним, де можна побачити екслюзивні кадри з фільму «Довбуш».

Пік страху

Дата виходу: з 28 січня 2021

Жанр: хорор-історія

«Пік страху» («Let it Snow») українського режисера Станіслава Капралова — стрічка, створена у ко-продукції зі Сполученими Штатами Америки та Іспанією, яку придбав найбільший американський дистриб’ютор «Lionsgate» та ще більше 30 країн світу.

За сюжетом, пара сноубордистів, любителів фрірайду, відправляється до засніжених гір мальовничої Грузії. Здається, що на них очікує лише краса, спокій та насолода. Але тихе місце насправді розриває на частини безликий вершник, в якого є своя місія. І, на жаль, молода туристка не повинна стати на заваді. Для усіх, хто вирішив дати бій, настає пік страху.

Пульс

Дата виходу: 2021

Жанр: біографічна спортивна драма

Фільм «Пульс» режисера Сергія Чеботаренка заснований на реальній історії української чемпіонки Оксани Ботурчук. Світова прем’єра відбудеться на Міжнародному кінофестивалі Flathead Lake International Cinemafest (FLIC) у Полсоні, США 29 січня. Прем’єра фільму в Україні була запланована на 19 березня 2020 року, проте через пандемію COVID-19 її перенесено на 2021 рік.

За сюжетом, юна спортсменка живе в маленькому містечку і мріє потрапити на Олімпіаду. Її спортивна кар’єра тільки починається, але тут втручається випадок – в результаті автомобільної аварії дівчина отримує важкі травми і практично позбавляється зору. Здається, тепер у неї немає шансів не тільки на кар’єру в спорті, а й на нормальне життя. Але Оксана не здається: крок за кроком, за підтримки рідних, друзів і тренера вона рухається до своєї мрії, долає перешкоди, щоб перемогти на Паралімпійських іграх.

Гуллівер повертається

Дата виходу: з 29 квітня 2021

Жанр: мультфільм

Анімаційний фільм «Гуллівер повертається» (Gulliver Returns) режисера Іллі Максимова — перший український мультфільм, процес виробництва якого максимально відповідає стандартам компанії Disney. В український прокат мультфільм повинен був вийде 24 грудня 2020 року, але дату було перенесено на весну.

За сюжетом, Гуллівер отримує листа з проханням про допомогу і негайно вирушає до Ліліпутії, де опиняється у центрі дивовижних подій. До головного героя приєднаються його друзі – Марсі, Фрелок та мишеня Пі.

Нереальний КОПець

Дата виходу: 4 березня 2021

Жанр: комедія

Фільм «Нереальний КОПець» режисера Олександра Бєляка повинен був з’явиться у кіно з 1 січня 2021 року, але прем’єру було перенесено на весну. У фільмі зіграв Станіслав Боклан (роль генерала, батька Василя). Люксове Porsche Panamera, яке за сюжетом використовують у своїй роботі копи, здобуло справжній ажіотаж серед користувачів соцмереж. Відео з елітною автівкою на дорогах Одеси з символікою Нацполіції лише за дві години набрало майже 50 тисяч переглядів.

За сюжетом, після звернення Президента, всі діти чиновників мають вчитися і працювати в Україні. Начальник поліції викликає з Америки сина і влаштовує його працювати до місцевого відділку. Досі основною роботою синка-мажора було тринькання батьківських грошей, та все зміниться… Суворий лейтенант-напарник змусить гламурного ледаря стати справжнім копом.

Іван Франко

Дата виходу: у серпні 2021

Жанр: історично-біографічна драма (байопік)

Фільм «Інший Франко» режисера Ігоря Висневського розповість про молодшого сина Івана Франка – Петра, який прожив життя, сповнене досягненнями і авантюрами. Кінокартина буде приурочена до 30-річчя Незалежності України та Франкових днів.

Події відбуваються в червні 1941 року. В маєтку Франків у Львові з’являється несподіваний гість. Це старий друг Петра Франка – Андрій Грищук. Два військові льотчики, які разом стояли біля витоків скаутської організації “Пласт” та боролись за кохання однієї жінки. Тепер світ – у вогні Другої світової війни. Хто і яку роль зіграє в історії?

23 Образи Петрика П’яточкина

Дата виходу: грудень 2021

Жанр: мультфільм

Анімаційний 3D фільм «23 Образи Петрика П’яточкина» (Trouble Nubble Gum) режисера Ростислава Гарбара — це історія, яка вчить дитину прощати, виправляти власні помилки та вірити в дружбу. В основу сценарію лягла книга Наталії Гузєєвої ” 23 образи Петрика п’яточкіна”.

Все буде Ок! Новорічна казка для дорослих

Дата виходу: з 28 січня 2021

Жанр: комедія

Фільм «Все буде Ок! Новорічна казка для дорослих» режисера Тараса Бенюка обіцяє багато краєвидів Карпат. Ексцентричну маму головної героїні грає Ірма Вітовська (“Мої думки тихі”, “Брама”). Саундтрек до фільму пише гурт СКАЙ.

Стрічка розповідає про дівчину Лізу, яка втрачає бізнес і коханого. Замість Польщі, куди вона їхала на заробітки, Ліза опиняється без грошей і речей в передноворічному гірськолижному курорті Буковель. Тут з нею відбуваються несподіванки, курйози і новорічні чудеса. Головна героїня знайде тут і кохання, і дружбу.

Сторонній

Дата виходу: 2021

Жанр: езотеричний детектив, хоррор

Фільм «Сторонній» (Stranger) режисера Дмитра Томашпольського має вже на своєму рахунку 20 міжнародних кінофестивалів, серед яких – 11 нагород з відзнаками за найкращий фільм, сценарій, режисуру, операторську роботу тощо.

За сюжетом, команда синхронного плавання зникає під водою у басейні під час виступу, а пацієнтка водолікарні пропадає під час прийому хвойно-перлинної ванни. Яким чином ці справи пов’язані між собою та до чого тут лялька з живим волоссям? Це доведеться розслідувати інспектору Глуховській, у кар’єрі якої немає жодної нерозкритої справи. А ще – їй доведеться з’ясувати, хто вона насправді.

Погані дороги 

Дата виходу: 2021

Жанр: драма

Фільм «Погані дороги» режисерки Наталки Ворожбит — екранізація власної п’єси, написаної з матеріалів, які не увійшли до сценарію фільму “Кіборги”. Це не пов’язані між собою історії про стосунки людей, понівечених війною. Присвячений військовим і цивільним Донбасу. Фільм здобув приз на 35-му Міжнародному тижні кінокритиків у Венеції, як «найбільш інноваційний фільм конкурсу».

Реальність герої сприймають через призму психологічних травм. Усі вони – мешканці Донбасу та українські військові, чиє життя проходить по обидві сторони лінії розмежувань. Вони живуть сьогоденням в умовах військового конфлікту, не знаючи, чи настане їх завтра. Та фільм не про війну. Передусім, він про життя, що завжди перемагає.

Віктор Робот

Дата виходу: березень 2021

Жанр: мультфільм

Анімаційний фантастичний фільм «Віктор Робот» режисера та художника Анатолія Лавренішина — це історія про дружбу та пригоди, які відбуваються в далекому майбутньому. Учасник та переможець міжнародних кіно та анімаційних фестивалів International Film Festival Rotterdam, Annecy International Animated Film Festival, International Short Film Festival Clermont-Ferrand та інших.

За сюжетом, далеке майбутнє. Штучна зірка, що має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто може її полагодити – дідусь маленької Віки, який і створив це світило. Однак він таємниче зникає. Дівчинка разом з помічником – крихітним роботом Віктором – вирушає на його пошуки. Так починаються захоплюючі пригоди двох друзів.

Клондайк 

Дата виходу: влітку 2021

Жанр: соціальна драма

В авторському фільмі «Клондайк» режисерки Марини Ер Горбач — однією з драматургічних ліній є події, пов‘язані з катастрофою літака МН-17 в липні 2014 року. Кінопроєкт стрічки переміг на міжнародному конкурсі сценаріїв 12 Puntо турецького медіа-холдингу TRT, що має у складі 13 каналів та веде міжнародне мовлення 34-ма мовами.

Це історія про три дні з життя родини, яка опинилась перед складним вибором: чи можуть близькі люди з різним минулим іти у спільне майбутнє. Стрічка розповість історію про народження дитини під час війни, коли майбутнє життя залежить від смерті.

Із зав’язаними очима 

Дата виходу: 2021

Жанр: психологічна спортивна драма

«Із зав’язаними очима» (Blindfold) режисера Тараса Дроня розповідає про дівчину-бійця змішаних єдиноборств. Сценарій до фільму був написаний за реальною історією режисером Тарасом Дронем у співпраці з польським кіномитцем Якубом Присаком. Фільм-переможець у конкурсі дебютних фільмів на 36-ому Варшавському кінофестивалі. До цього проєкт отримав головний приз пітчингу Work in Progress CoCo Cottbus на міжнародному кінофестивалі в Котбусі (Німеччина).

За сюжетом, події розгортаються в сучасній Україні після закінчення війни. Головна героїня — Юля — молода спортсменка боїв без правил, ММА, яка втратила свого нареченого на війні. Дівчина залишає спорт і починає нові стосунки, щоб звільнити себе від ролі вдови героя війни, яку нав’язує їй суспільство.

Скажене весілля 3

Дата виходу: 2021

Жанр: комедійна кінофраншиза

Фільм «Скажене весілля 3» режисера Любомира Левицького — це продовження «скаженої трилогії». У третій частині фільму на глядача чекає велике ромське весілля. Роль нареченої молодшого Середюка виконала дебютантка великого екрана, юна актриса Катерина Файн. Родичів дівчини зіграли актори циганського театру «Романс».

За сюжетом, промайнуло чотири роки після останнього Скаженого весілля, і ось стати на рушничок щастя планує наймолодший з родини Середюків – Захар. Традиційно для дітей Василя, для створення сім’ї він обрав екзотичну пару – дочку циганського барона, красуню Раду. І хоч батько поклявся цього разу не псувати весілля, та і невістка йому до вподоби, але спокійне свято – не в традиціях Середюків. Нас знову чекає Скажене весілля!

Зірки за обміном 

Дата виходу: лютий 2021

Жанр: комедія

Фільм «Зірки за обміном» режисера Олексія Даруги — комедія про обмін тілами з Олею Поляковою та Дзідзьо у головних ролях. Прем’єру стрічки, яку виробники планували ще у грудні 2020, епідеміологічна ситуація змусила перенести на 2021 рік.

За сюжетом, зірки шоу-бізнесу Оля Малякова і Фома Михайловський є непримиренними суперниками на сцені. Несподіваним чином опинившись в тілах одне одного, вони намагаються повернути свої життя, але заради досягнення мети кожному доведеться вирішити сімейні та романтичні проблеми свого опонента. А ще – на особистому досвіді зрозуміти, що гендерні стереотипи – це просто міфи.

Мавка 

Дата виходу: 2021

Жанр: ЗD-мультфільм

Анімаційний фільм «Мавка. Лісова пісня» режисерки Олександри Рубан вже неодноразово переносився. Цього року є надія, що цього разу мультфільм таки покажуть глядачам. Сюжет створено за мотивами драми-феєрії Лесі Українки “Лісова пісня” та образів народної міфології. Сценаристом виступив Ярослав Войцешек.

Безмежні українські ліси з давніх-давен приховують безліч таємниць і загадок. Тут, серед столітніх дерев, живуть незвичайні міфічні істоти, а серед них — Мавка, Душа і новообрана Берегиня Лісу. Її головне покликання — захищати Ліс та його головний скарб — Джерело життя — від будь-яких зазіхань людей.

Останні новини