Тернопіль представив свій досвід співпраці з кіноіндустрією

21.09.2021 18:00
Тернопіль представив свій досвід співпраці з кіноіндустрією

15 вересня у рамках KYIV MEDIA WEEK 2021 відбулася спеціальна конференція та круглий стіл “Кінокомісії України: особливості, перспективи розвитку, ефективні моделі співпраці з іншими гравцями кіногалузі країни та вигоди для розвитку економіки регіонів”, на яку був запрошений кіноакадемік, голова Асоціації кінокомісій України Леонід Бицюра.

Представники діючих кінокомісій України, Держкіно, регіональних держадміністрацій, органів влади та керівники індустріальних об’єднань у сфері кіно зосередилися на уніфікації та систематизації роботи кінокомісій України, синергії між кінокомісіями, місцевими органами влади, продюсерами та локейшн-менеджерами. Обговорили створення необхідних умов для забезпечення прозорості, зручності та доступності діяльності кінокомісій України.

Голова Асоціації кінокомісій України Леонід Бицюра виступив із презентацією діяльності своєї організації та ролі кінокомісій у розвитку кіновиробництва в регіонах. Пан Бицюра розповів, що при формуванні стратегії роботи Асоціації, створеної у 2019-му році, яка об’єднує 16 кінокомісій України, за основу був взятий досвід аналогічної структури в Італії.

«За італійським принципом, кожен євро, вкладений регіоном у кіно, повертається у місцеву економіку в п’ятикратному розмірі. Ми б хотіли, аби на місцях управлінці розуміли, що кінокомісії – це механізм, який дозволяє підняти  конкурентоспроможність регіону. Кінематографічна децентралізація, мета якої привабити кіноіндустрію в регіони, – це не лише культурне розростання, а й економічне: робочі місця, зміна структури зайнятості населення та розвиток цілих галузей», підкреслив він, запросивши кінокомісії та органи місцевої влади до всебічної співпраці з Асоціацією.

 

Останні новини