Археологи продовжують розкривати секрети Тернопільського замку

26.09.2020 23:54
Археологи продовжують розкривати секрети Тернопільського замку

Вже близько місяця археологи намагаються розгадати, що приховує призамкова територія у Тернополі. Після детальних досліджень, раніше знайденого цегляного замощення,  історики та археологи встановили, що дане місце слугувало господарським складським приміщенням.

Керівник археологічної експедиції, археолог та історик Богдан Строцень висунув кілька версій, щодо мощення.  Але зараз він упевнений, що цеглою вимощено підлогу складського приміщення.

“Тепер ми можемо стверджувати, що мощення служило підлогою господарського приміщення,.Це приміщення було заглибленим. Про це свідчить закопана в стінках над підлогою цегла, яка простягається аж на 4 метри. Наші здогадки підтвердились інформацією на фотографії часів Другої світової війни. На світлині добре видно складські приміщення, які примикали до замку,” – розповів Богдан Строцень.

Також пан Строцень розповідає, що у них є ще одна теорія про розміщення на призамковій території укріплень XVI  століття.

За словами заступника міського голови Леоніда Бицюри,  планується реконструкція однієї з веж будівлі у її автентичний вигляд.

“Ми працюємо над процесами відтворення в авнтентичному вигляді хоча би однієї із веж та даху, облаштування інтер’єру в замку та реконструкції самої призамкової території. Також ми бачимо, що історія базується не лише на тому, що пишуть у книгах. Тому нам важливо відтворити факти, які не можливо віднайти ні в спогадах, ні у зображеннях, ні в літературі,”- зауважив Леонід Бицюра.

Останні новини