Тернополяни вшановують найскорботніший день у році

01.10.2020 00:15
Тернополяни вшановують найскорботніший день у році

ВЕЛИКА П’ЯТНИЦЯ

Страсна п’ятниця – найсумніший і дуже строгий день Страсного тижня. 

День скорботи. Саме в цей день Ісус Христос упокоївся і був похований. Зауважимо, що зазвичай при розп’ятті людей смерть була довгою і болісною, наступала тільки на наступний день, коли охорона перебивала гомілки. У Христа вона наступила набагато раніше, в четвер увечері. Коли йому на наступний день прокололи списом ребро, то звідти полилася кров і вода. За вченням церкви, кров очищає, а вода втамовує спрагу людського життя, як повідомляє “Сегодня.ua”.

П’ятниця має таємничий характер. Інокентій Херсонський каже: “У цей день найкраще ридати, розмірковуючи про те, що здійснилося”. І дійсно, немає слів, якими можна було б описати, як людство огрубіло, і підняло руку на свого Творця. Фарисеї боялися чіпати тіло, довго обговорювали, що з ним робити, навіть намагалися підкупити воїнів і рознести брехня про крадіжку тіла Христа. А все це для чого? Щоб заглушити сором своєї совісті.

Це день суворого посту, деякі віруючі навіть не розмовляють, проводячи день в молитві. Пекти паски та фарбувати яйця в цей день не можна. Сам день Великої п’ятниці починається рано вранці, коли під час служби читаються Євангелія страстей Господніх.

У середині дня (зазвичай – близько двох годин пополудні) здійснюється вечірня з виносом плащаниці.

Останні новини