4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Відео новини

Тетянин день. Історія походження свята (відео)

(0 голосів)
Автор 
on 25/01/2017

25 січня День святої мучениці Тетяни, у народі – Тетянин день. Цього дня християни вшановують римлянку Татіану, яка віддала своє життя за віру Христову. Через відмову вклонятися язичницьким богам, після низки тортур її стратили 25 січня. З тих пір цього числа відзначається Тетянин день і з цією датою пов’язані різні прикмети, обряди і звичаї, повідомляє TV-4 .

Приміром, вважалося, що народжена 25-го січня дівчина стане прекрасною господинею, яку будь-хто буде щасливий взяти заміж. Також дівчата приваблювали женихів за допомогою невеликої хитрості: розстеляли біля своїх дверей килимок, хто 25 січня витре ноги об нього – стане частим гостем у домі дівчини.

Крім того дівчата, які мріяли про шлюб, майстрували спеціальну мітлу, яку потрібно було залишити в будинку бажаного нареченого, але потенційна свекруха не повинна була її знайти. Досвідчені матері звичайно ж знали про цей звичай, тому пускали в будинок далеко не кожну дівчину.

Існують про цей день і прикмети на погоду. Приміром, якщо в цей день вигляне сонце, то буде рання весна і птиці повернутися рано. Пішов сніг – дощове літо. Тепла заметіль – неврожай і посуха. Ясне небо і мороз – добрий урожай.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.