4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Здоров'я

Синці під очима - дефіцит вітамінів

(0 голосів)
Автор 
on 17/10/2016

 

Бачити своє відображення у дзеркалі, коли під очима синці та “мішки” - не надто приємно. А про що це може сигналізувати? Чому вони там взагалі з'являються? Розповідає Жанна Приходько, лікаря-косметолога-дерматолога вищої категорії.

- Темні кола під очима -- виключно косметологічний дефект чи це щось серйозніше?

-- Механізм виникнення синців під очима один -- це набряк й розширення венозної мережі кровоносних судин навколо очей, які стають легко помітними через тонку шкіру під очима (шкіра під очима є найтоншою та найніжнішою).

Тому ця ділянка є немов лакмусовим папірцем, який відображає реальний стан організму. Скажімо, сині кола під очима зранку є ознакою того, що ваш сон був неповноцінним -- можливо, ви не виспалися. "Мішки" під очима обов'язково будуть зранку, якщо перед сном ви випили багато рідини -- лімфа та рідина збираються протягом ночі, а найбільше накопичення проявляються у цих "слабких" ділянках.

Нерідко синці під очима сигналізують про дефіцит вітамінів -- зокрема, вітаміну С та групи В. Скажімо, аскорбінова кислота зміцнює стінки судин, зменшує їх проникність. А вітамін В робить шкіру еластичнішою, надає їй здорового кольору.

Синці під очима, до речі, можуть сигналізувати і про більш серйозні негаразди -- зокрема, про захворювання серцево-судинної, дихальної або травної систем, вказують на проблеми з щитоподібною залозою. А синці у дітей можуть свідчити про глистну інвазію, внаслідок чого виникає інтоксикація організму.

-- Як  можна позбутися цих зрадницьких синців?

-- Насамперед, налагодьте режим дня -- висипайтеся (для збереження краси шкіри рекомендується лягати спати не пізніше 22 години), забезпечте раціон свіжими овочами та фруктами, м'ясомолочними продуктами, злаками. Часто синці під  очима виникають, якщо людина забагато працює за комп'ютером чи проводить цілий вечір за переглядом телевізора -- краще прогуляйтеся перед сном.

Крім того, буває, що причиною утворення "мiшкiв" пiд очима є розростання жирової тканини. М'язи не можуть утримати жир, який накопичується в очницi, i з вiком вiн немов "проривається" пiд нижне повiко. В таких випадках робиться косметологiчна операцiя -- блефаропластика.

Загалом, треба знати, що шкіра під очима вимагає особливого догляду, адже вона не містить жирового шару. Крім того, вона постійно перебуває у русі (коли ми кліпаємо, посміхаємося), а тому швидше зношується. Тому щодня наносіть на ці ділянки спеціальні креми для шкіри навколо очей (особливо на ніч). Найпростіший спосіб підтримувати ці ділянки шкіри в тонусі -- прикладати шматочки сезонних овочів та фруктів (огірок, кабачок, гарбуз, яблука, груші, банани -- усі вони зволожують та живлять шкіру під очима), інформує "Добрий лікар". 

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.