4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Здоров'я

У Тернополі освятили меморіальну дошку засновнику клубу "Нептун" (фото)

(0 голосів)
Автор 
on 14/12/2019

Сезон моржування стартував сьогодні у Тернополі. Відкрили його освяченням меморіальної дошки засновнику Тернопільського міського клубу любителів загартування і зимового плавання «Нептун» Михайлу Рибаку.

У 1986-му він доєднався до групи диваків, які взимку занурювались в ополонку на ставі. 50-літньому чоловіку із десятилітнім досвідом моржування й оздоровлення не сподобалось місце для купання. Тому взявся шукати кращого, зручнішого, з течією.

Приглянув таке біля декоративних млинів у парку  «Піонерський», так колись йменувалось «Топільче». Завдяки наполегливості, ентузіазму, таланту переконувати поволі зібрав усі необхідні дозволи. Відтак моржі розчистили дно, поставили драбинки, облаштували невелику, проте доволі зручну, зимову купіль. А 23 листопада 1986-го в місті стартував перший сезон зимового плавання.

"З того часу минуло майже 34 роки, – зазначив, звертаючись до «нептунівців» заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. – «Нептун» активно розвивається та поповнюється новими прихильниками моржування й загартовування. Різного віку. І це вже не просто клуб, а ціла спільнота, зі своїми традиціями, світоглядом, історією. Згуртована, цілеспрямована, натхненна бажанням бути прикладом для інших, і зробити щось корисне для рідного Тернополя, зоставити після себе слід, як у свій час Михайло Рибак".

І Михайло Федорович пишався б наступниками. Тричі «Нептун» уже вписаний до «Книги рекордів Тернополя», другий рік поспіль здобуває перемогу в Громадському бюджеті. Завдяки цьому над приміщенням клубу з’явився новий дах, а згодом – із 22 сучасних спортивних тренажерів буде обладнано «Доріжку здоров’я».

Та нинішній очільник клубу Богдан Поломацканич усе ж не полишає наміру повернути Тернополю  почесне звання української столиці моржів. Адже ще в 1990-му тут уперше відбувся всеукраїнський чемпіонат із зимового плавання, де файномістяни здобули перше місце. Всеукраїнські змагання місто приймало й у 2000, 2002 та 2007 роках. Детальніше про них та решту досягнень «нептунівців» можна прочитати в книзі Михайла Рибака «Моржами не народжуються». 

Чин освячення меморіальної дошки здійснив о. Дмитро Лисак. Він навчає, що «кожен з нас у певній мірі є творцем, і повинен зоставити по собі гарну пам’ять».

На освячення також прийшли дочка Михайла Рибака, внучки та правнуки.

Останнє редагування Неділя, 15 грудня 2019 14:21

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.