4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Здоров'я

У шкільних їдальнях Тернополя запроваджуватимуть систему НАССР

(0 голосів)
Автор 
on 07/11/2019

Семінар-нарада для освітян та підприємців, які забезпечують харчування дошкільнят та школярів міста Тернополя щодо впровадження системи НАССР відбулася 6 листопада,  в актовій залі управління освіти і науки Тернопільської міської ради. 

Семінар відбувся за участю заступника міського голови Леоніда Бицюри, представників Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, керівників закладів дошкільної освіти, суб’єктів підприємницької діяльності, які займаються організацією харчування у школах, постачальниками харчових продуктів у садки міста.

На сьогодні уже прийняті поправки до програми «Здоров’я тернополян», і з міського бюджету виділені кошти на проведення моніторингових досліджень харчових продуктів, які поставляються в заклади через систему тендерних закупівель. Це дозволить зменшити ризики потрапляння неякісних чи небезпечних продуктів у шкільні їдальні.

Заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра зазначив, що подібні наради повинні відбуватися частіше, і охоплювати усіх причетних до  організації здорового харчування осіб. Адже, головним завданням сьогодні стоїть  покращення рівня харчування та здоров’я маленьких тернополян:

"Минулого року ми провели детальний аналіз показників здоров’я учнів усіх шкіл та виявили негативну статистику хвороб, які формуються через вживання неякісної води, їжі.. Насамперед нас цікавить якість страв, санітарно-гігєнічні умови їх приготування та зберігання продуктів, - каже Леонід Олексійович. - Сьогодні спільно з фахівцями Держпродспоживслужби ми провели роз’яснювальну зустріч, на якій намагалися донести відповідальність за стан харчоблоків, вимоги до функціонування їдалень та розповіли, які продукти можуть реалізовуватися на території шкіл та дитсадків, - каже пан Леонід.- Дана співпраця дасть можливість створити безпечне середовище у навчальних закладах".

"Нещодавно відбулася селекторна нарада нового прем’єр міністра України, де була чітко дана вказівка - надати  належний рівень організації якісного харчування, - розповідає начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець. - Держпродспоживслужба України виходить з ініціативою на рівнях районів та областей з прийняттям державної програми надання  якісного харчування дітям. Сьогоднішня зустріч проводиться для того щоб надати дітям гарантовано якісну продукцію".

Начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Олександр Дністрян розповів про основні вимоги та терміни щодо запровадження системи НАССР, яка повинна посилити контроль щодо якості та безпечності харчових продуктів. На сьогоднішній день система НАССР є обов’язковою до запровадження на підприємствах, де розташовані виробничі потужності.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.