4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Здоров'я

Стати донором легко. Перший недержавний реєстр донорів кісткового мозку.

(0 голосів)
Автор  А.Ж.
on 20/08/2018

18 серпня у Тернополі відбулася презентація першого недержавного реєстру донорів кісткового мозку. Поштовхом до такої діяльності стала важка недуга, яка прийшла у одну з тернопільських сімей. Підтримати благодійний фонд прийшли чиновники та бізнесмени Тернополя.

"Рік тому дружині зробили трансплантацію кісткового мозку у Польщі, –голова благодійного фонду "Український реєстр донорів кісткового мозку" тернополянин Роман Куць. – Їй пощастило, оскільки підійшов рідний брат як родинний донор. Проте ймовірність, що у вас є брат чи сестра і вони вам підійдуть як донори, складає лише 25 відсотків. Після успішної трансплантаціі ми задумались над тим, чому у нас така складна ситуація в Україні. Адже операції з трансплантаціі кісткового мозку в Європі і світі успішно роблять більше ніж 20 років. Хочемо залучити до допомоги і владу, і бізнес. Адже зараз проект набув такого масштабу, що ми не можемо самостійно фінансово його підтримувати. Наразі реєстр існує за кошти з благодійних внесків",- додав Роман Куць.

Для самого донора забір біоматеріалу не є травматичним. За словами медиків, узяті клітини повністю відновлюються за два тижні.

Для самого донора забір біоматеріалу не є травматичним. За словами медиків, узяті клітини повністю відновлюються за два тижні.

"Єдине, що справді закарбувалося в пам’яті, дуже переживав, що не підійду. Тому що досить великий відсоток вірогідності, що не підійдеш. І я розумів, що я – це можливість врятувати життя. Через два тижні уже брав участь у велопробігу в Карпатах і почував себе прекрасно", – запевняє донор Юрій Гуцалюк.

За словами заступника міського голови Леоніда Бицюри, даний проект здатний змінити проблему трансплантації органів та схожих операційних втручань в Україні та зробить їх фінансово доступними.

"Благодійність – це ознака цивілізованої країни. В Україні спотворене поняття благодійності. І люди орієнтуються лише на матеріальній стороні. А це не кошти, це той час, який ми приділяємо певній проблемі, яка на нашу думку є важливою. Прийняття відповідного законодавства,  надасть більші можливості українським хворим до проведення таких операцій. В Тернополі 2018 рік є роком благодійності. Ми маємо можливість запропонувати проекти прозорості таких механізмів. Також варто зазначити, що вперше у Тернополі саме в  бізнес середовищі викристалізувався такий проект. Оскільки зазвичай цим займають благодійні проекти, які самі шукають підтримку. Завдяки співпраці ми зможемо швидше розвинути культуру благодійності в Україні, - зазначив Леонід Бицюра.

Під час презентації голова благодійного фонду "Український реєстр донорів кісткового мозку" Роман Куць ознайомив присутніх з діяльністю реєстру, порівняв роботу існуючого впродовж дев’яти років державного реєстру зі створеним недержавним, розповів про наповненість таких же закордонних реєстрів.

Стати донором може кожен у віці 18-45 років, якщо немає протипоказів. Віддавши частинку своїх клітин, можна врятувати комусь життя. Тест-набір можна замовити безкоштовно в благодійному фонді, його надсилають поштою. ДHК-aналізи потенційних донорів, які проводяться у німецькій лабораторії, повністю оплачує “Український реєстр донорів кісткового мозку”, діяльність якого оплачують благодійники. Вартість аналізу – 52 євро.

Наразі ц першому недержавному реєстрі зареєстровано 113 потенційних донорів. Стати донором може кожен, зареєструвавшись за посиланням: http://www.ubmdr.org

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.