4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Туризм

Учасники соціальної ініціативи "Єднання поколінь" відкрили туристичний сезон (фото)

(0 голосів)
Автор 
on 10/05/2018

Учасники соціальної ініціативи «Єднання поколінь» відкрили туристичний сезон поїздкою у мальовниче місто Збараж.

Туристів зустріли міцні та дужі стіни фамільної резиденції князівських родів Збаразького замку. Ззовні з-поміж веж одразу помічаються віконця, у кожній з яких одна гарматка або ж фальконет. 

Перейшовши міст, учасники піднялися на старий мур по крутих сходах. Там і вирішили зробити перше спільне фото.

 

З висоти гарно роздивилися внутрішній двір палацу. Спустившись зі сходів, туристи помандрували у внутрішній двір замку, де на них вже чекав екскурсовод пані Ольга. Вона ознайомила гостей замку з його історією, після чого одразу перейшли до музею.

Пані Ольга розповіла, що експозиції музею різнопланові, розташовані в двадцяти залах, налічується 20 тис екземплярів музейного фонду. Для туристів поважного віку було цікаво розглядати картини 17-го століття, погруддя колишніх власників замку та макет первинного вигляду палацу. А найбільші захоплення викликала виставка старовинної вишивки. Кожна бабуся одразу ж взялася детально розглядати орнамент, яким вишитий той чи інший рушник чи вишиванка.

Із внутрішнього двору ми спуститись у каземати, де діє виставка середньовічних знарядь для катувань, а ще у дворі є ду-у-уже глибока криниця, лавочки для відпочинку і кілька гармат. Недарма музей Збаразького замку вважається одним із найкраще облаштованих  у Західному регіоні – тут і справді зроблений непоганий ремонт, у всіх приміщеннях чисто і акуратно,  а експозиції гарно організовані.

"Я дуже задоволена цією поїздкою. Шкода лише, що я раніше тут не побувала,- ділилася враженнями учасниця соціальної ініціативи Галина Стрий. – Тепер маю ще бажання чим швидше звозити внучку сюди, та показати їй таку принаду нашої області".

Під час екскурсії учасники соціальної ініціативи були активними та задавали багато питань пані Ользі. Багато хто поділився й своїми знаннями про історію цього місця та нашого краю загалом.

Нагадаємо, що "Єднання поколінь" - довготривалий соціальний проект, започаткований заступником міського голови Тернополя Леонідом Бицюрою та директором ЦДМІ ім. Довженка Володимиром Заверухою. Це платформа створена перш за все для людей похилого віку, для надання моральної допомоги, залучення до різноманітних активностей, а також можливості відчути себе значущою частиною нашого міста. Основна ідея полягає в тому, що кожне покоління може збагатити одне одного.

Аліна Жайворонко.

Фото авторки.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.