4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Туризм

Учасники "Єднання поколінь" спустились у підземелля та переплили Тернопільський став на катері

(0 голосів)
Автор  А. Ж.
on 03/08/2018

У соціальній ініціативі «Єднання поколінь» розпочався місяць знайомства учасників з історією міста. Перша екскурсія відбулася у підземеллі Тернопільського замку.

Екскурсію супроводжувала Інна Іванюк – директор Тернопільської загальноосвітньої школи – правового ліцею №2. Дізнатися більш детально історію Тернополя прийшло близько 50-ти учасників соціальної ініціативи «Єднання поколінь».

Екскурсія розпочалася з ознайомлювальної частини з історією самого міста та замку. Екскурсовод Тернопільського інформаційного центру пані Галина  розповіла, що офіційна історія каже ніби то замок  був збудований в 1540-1548 роках, а згідно неофіційних даних, Тарновський не міг прийти на пусте місце, будувати тут фортецю і за 8 років отримати Магдебурзьке право. Розповідають, що тут були руїни набагато давнішої фортеці, а Тарновський на цьому фундаменті звів свою фортецю. Якщо подивитись на схеми римських веж, то схема фундаменту замку дуже на них схожа. Є дані, що з замку тягнулись підземні ходи, які сполучали Катедру, через вулицю Старий ринок йшов хід до синагоги, яка зруйнована, і до Надставної церкви.

Після ознайомлювальної частини учасники «Єднання поколінь», двома групками спускалися в підземелля. В одній з оглядових кімнат розташовані бійниці, які знаходяться нижче рівня набережної. Вихід з підземелля знаходиться під сучасним фонтаном «Сльози Гронського». Поважні гості підземелля залишились в захваті від побаченого, адже ніхто не міг уявити такі просторі зали підземель, які від почутих гідом історій, наче оживають.

Також окрім екскурсії, Тернопільська міська рада організувала учасникам соціальної ініціативи поїздку на катері по Тернопільському ставу. Більшість з учасників розповідали, що це їхня перша поїздка на Тернопільському катері та дякували за можливість гарно проведеного часу.

Учасниця «Єднання поколінь» Ніна Прутових поділилася своїми враженнями та дитячими спогадами.

«Сьогодні склалось приємне враження про екскурсію, а також катання на катері. Гарне наше місто, інформація про замок залишила враження хоча я народилася в Тернополі мені було цікаво ще раз прослухати про наше місто. Я жила на вул.Підзамче 3 , на озері прошло моє дитинство аж в 60 році знесли всі будинки і побудували набережну, закрили пляж. Згадувати можна довго і багато. Я люблю своє місто.»- зазначила пані Ніна.

На фото учасники слухають історію Тернополята замку

На даному фото розглядають кімнати підземелля

Учасники соціальної ініціативи пливуть на катері по Тернопільському ставу

Останнє редагування П'ятниця, 03 серпня 2018 22:52

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.