4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Кожен п`ятий боєць з Тернопільщини починає спиватися? (відео)

У Тернопільському обласному наркологічному диспансері вже лікують учасників АТО із посттравматичними стресовими розладами які супроводжуються алкогольною залежністю.

Бійців, їх рідних і навіть волонтерів просять не зволікати та не соромитися звертатися по допомогу. Як свідчить статистика,  кожен п’ятий боєць, повернувшись із зони бойових дій, через пережите, починає спиватися, йдеться у сюжеті кореспондента телекомпанії "TV-4". 

На приклад 2 світова війна закінчилась тим, що в нашій країні появилась алкогольна залежність, в країнах Європи наркоманія, після війни в Афганістані, ми знаємо, почалось зростання наркоманії на Україні і алкоголізму і зараз треба бути готовими до того, що війна колись закінчиться і люди почнуть повертатись назад і звертатись за медичною допомогою, допомогою від алкоголічної залежності, – каже головний лікар Тернопільського обласного наркологічного диспансера Василь Галанов. 20 %, тобто кожен п’ятий повертається із війни маючи проблеми. Причина – посттравматичний синдром. Люди після боїв, вибухів, переживши страх, поранення, бачачи смерть близьких не можуть заспокоїтися, мають депресію, відчувають тривогу, бояться, втрачають сон і тут алкоголь виявляється найдоступнішим антидепресантом. Проте він не лікує, а лише відтягує процес одужання й створює проблеми в сім’ї та суспільстві.

Константинівка, під Горловкою був, в Дачинському, Грозові ворота ми взяли. Получив ранєніє, стрес получив, поховав друга, попав сюда – запив трошки. Сам звернувся, ну як, порадили мені клініку, нормальна клініка, нормальні лікарі, щоб прокапатися, вийти з того положення, я так то не п’ю., – розповідає пацієнт обласного наркологічного диспансеру, учасник АТО

Про те що звернувся по допомогу, чоловік не шкодує:

– Ну, все добре тут, я тут вже сьомий день, ну, лікують добре, кормлять добре, двойну пайку дають. – Психологічно як почуваєтесь, чи краще вам? – Ну краще, канєшно шо краще, але ж всеодно, то стрес є стрес.

За 8 місяців посточного року в Тернопільський обласний наркологічний диспансер із посттравматичними стресовими розладами які супроводжуються алкогольною залежністю уже звернулося 32 бійця АТО. 77 потенційних мобілізованих чоловіків на обстеження й лікування направив військкомат, майже 130 військових доправляли в диспансер у нетверезому стані. Лікувати таких пацієнтів тут вміють. Лікарі уже мали добру практику допомагаючим, хто спивався після кривавих подій Революції Гідності. Нині в диспансері розроблено цілий комплекс лікування.

Починаючи з медичних препаратів, використовуються і транквілізатори і бетаблокатори і антидепресанти, седативні засоби. Використовується окрім того психотерапія – групова психотерапія, індивідуальна психотерапія, інші не медикаментозні засоби лікування. Це і голкорефлексотерапія і фізіотерапія, – розповів звідувач наркологічного відділення Тернопільського обласного наркологічного диспансера Володимир Клим’юк У диспансері є два відповідних відділення, розгорнуто 85 ліжок для стаціонарного лікування та головне, кажуть лікарі – є не лише методика й досвід, але й результати. Навіть після виписки, коли вони вже йшли і навіть по своїх місцях служби, або ще продовжували ідпустки вдома – непоодинокі телефонні дзвінки з проханням щось підкорегувати, дати якусь пораду, підтримати емоційний стан. Тобто, зв’язок навіть після перебування в диспансері в подальшому не переривався, вони відчували потребу в нас і я вважаю, що це є нашою заслугою, значить ми потрібні, значить ми можем таким людям допомагати, – каже звідувач наркологічного відділення Тернопільського обласного наркологічного диспансера Нині є потреба працювати на випередження. Диспансер готовий дати лікарів-наркологів і до військкоматів, аби виявляти потенційно чи уже залежних людей. Тих, хто повертається з АТО готові не тільки лікувати, але й реабілітовувати.

Вивести з стану алкогольної залежності, маєьтся на увазі фізичне покращення стану здоров’я – це достатньо 3-4 дні і фізіологічно людина буде себе почувати, скажем, фізично здоровою. Но психологічна залежність – це дуже серйозна справа і на це треба 2-3 місяця і ми от зараз озвучуєм і хотіли би, щоб на базі наркологічного диспансеру створити такий свого роду реабілітаційний центр, щоб люди, які звертаються до нас могли повністю отримати подальшу психотерапевтичну допомогу, – каже головний лікар Тернопільського обласного наркологічного диспансера Василь Галанов Лікар закликає бійців, їх рідних і навіть волонтерів просять не зволікати та не соромитися звертатися по допомогу. – В нас надається повністю безкоштовне лікування. Я тут ще раз озвучу, що є колосальна підтримка і обласної ради в цьому питанні, нас забезпечують ліками для представників АТО і облдерадміністрації і нашого департамента охорони здоров’я у них покращене харчування, в них покращені умови перебування для наших хворих АТО і для волонтерів і для родин представників АТО.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.