4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

У файне місто прибули моряки із корвету "Тернопіль" (фото)

42 моряки із корвету "Тернопіль" 4 квітня близько 19.00 прибули до файного міста. Окремі військовослужбовці взяли із собою рідних. Хтось - навіть дитину. Ще привезли із собою два стяги: Тернополя та військово-морських сил України.

Більшість моряків у Тернополі вперше. При в'їзді у місто їх зустріли заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Леонід Бицюра та представники місцевого автомайдану, повідомив кореспондент "20 хвилин"

Леонід Олексійович наголосив, що корабель - це не тільки метал, а в першу чергу - екіпаж, люди.

- Останні події стали неабияким випробуванням для всіх, особливо для тих військовослужбовців, які перебували і Криму, - констатував він. - Тривога за екіпаж корвету охопила не тільки Тернопільщину. Але саме завдяки цим подіям всі ми вкотре пересвідчилися, наскільки важливою підтримка - матеріальна, моральна, духовна.  

Також політик подякував морякам за мужність і вірність присязі. 

- Корвет зараз перебуває  у Севастополі, в бухті "Південна". Стоїть між російськими кораблями, - каже старшина Василь Тимощук.

Крим чоловік покинув разом із дружиною. Додає, що вони самі - житомиряни. 

- На кораблі ще залищилися окремі наші хлопці, - пояснює моряк. - Когось чужого там начебто не помічали... Корвет, у більшості, не пошкоджений. Будемо сподіватися, що у такому стані його нам і передадуть назад.

Коли "Тернопіль" штурмував російський спецназ, то повибивав ілюмінатори та закидав українців світлошумовими гранатами. Так розповідає старшина. 

- Спершу нас блокували, - уточнює пан Тимощук. - Буксирами приперли корабель до стінки. Тоді вже висадилась група захоплення. Чинити опір було безглуздо...

Після того командир корвету, зі слів моряка, вивів військовослужбовців на верхню палубу та подякував їм за службу. 

- Ми зібрали речі, заспівали гімну України та розійшлися по домівках, - пригадує Василь Тимощук. - Наступного дня на корабель повертався ще хтось з наших за речами.

Чоловік називає корвет "Тернопіль" справжнім домом для багатьох моряків, які служили на кораблі. Там чимало хлопців жили, економлячи на оренді помешкання на суші. 

- Російські солдати зрізали тризуб із флагштоку корабля. Потім вивішали Андріївський прапор, - додає моряк. -  Триколор, правда, підняли тільки тоді, коли ми покинули корвет. Ми їх просили, щоби вони так зробили. Ті, на диво, послухали. 

Що моряки із корвету робитимуть у Тернополі, вони ще не знають. Наразі, за словами Леоніда Бицюри, військовослужбовців та їх сім'ї прихистять у одному з санаторіїв області. 

Текст, фото: Андрій Орляк, "20 хвилин", Ігор Крочак. 

Більше фото тут.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.