4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

У Тернопільсько-Зборівській архиєпархії - новий єпископ-помічник

У четвер, 12 березня 2015 року, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск, надав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ Високопреподобного о. Теодора Мартинюка, дотеперішнього Ігумена Святоуспенської Унівської Лаври, на служіння Єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, надаючи йому титулярний осідок Мопти.

Про це інформує прес--служба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

Біографія ієромонаха Теодора (Тараса Мартинюка):

Ієромонах Теодор (Тарас Мартинюк), син Михайла і Марії, народився 1 лютого 1974 р. у с. Дора (тепер - м. Яремче), Івано-Франківської області. Виховувався у християнській родині.

З 1981 по 1989 р. навчався у Яремчанській восьмирічній школі №1. У 1989 р. вступив до Кременецького педагогічного коледжу ім. Т. Шевченка (м. Кременець, Тернопільської обл.) на факультет праці і креслення, який закінчив у 1993 р. зі спеціальністю вчитель праці, креслення та гуртків декоративно-прикладного мистецтва.

RV4596 Articolo

7 липня 1993 р. вступив до Святоуспенської Унівської Лаври Студійського Уставу. Перший постриг отримав 2 січня 1994 р. У 1994 р. був направлений на навчання до Вищої духовної семінарії у Любліні (Польща).

У 1995 і 1996 роках навчався у Літній богословській школі в Уневі. 28 серпня 1997 р. отримав малу схиму.

28 липня 1999 р. преосвященним єпископом Юліяном (Вороновським) був рукоположений на ієродиякона, а 20 січня 2000 р. преосвященним єпископом Юліяном (Гбуром) – на ієромонаха.

У 2001 р. у Люблинському Католицькому Університеті захистив магістерську дисертацію. У 1999-2001 роках брав участь у приготуванні документів до беатифікації мучеників УГКЦ.

З 2001 р. по 2003 рік виконував обов’язки економа Святоуспенської Унівської Лаври, з 2003 р. по 2005 р. був настоятелем Святомихайлівського монастиря Студійського Уставу у м. Львові.

У 2005 р. розпочав студії східного канонічного права у Папському Східному Інституті у Римі.

Літом 2006 і 2007 рр. студіював французьку мову у Institut Catholique у Парижі, а літом 2008 р. у École Privée de Français pour l’International у Парижі.

У 2008 р. захистив ліцензіят зі східного канонічного права у Папському Східному Інституті.

У 2008-2009 роках студіював юриспруденцію на Факультеті Канонічного Права у Папському Григоріанському Університеті у Римі, отримав диплом - Specializzazione in Giurisprudenza.

1 лютого 2010 р. захистив докторську дисертацію зі східного канонічного права у Папському Східному Інституті у Римі.

У 2010 р. обраний на п’ять років ігуменом Святоуспенської Унівської Лаври.

З 2011 р. викладач східного канонічного права у Папському Східному Інституті у Римі. Виконував обов’язки заступника Голови Ради Вищих Настоятелів чоловічих інститутів богопосвяченого життя УГКЦ.

Член Товариства Українських Каноністів УГКЦ.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.