4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Скільком головам сільрад "світить" кримінал через мобілізацію?

38 кримінальних справ порушено на Тернопільщині за ухиляння від мобілізації. 

Частину з них уже передано до суду, частину ще розслідують, пише "Номер один".  Відкрито і  346 адміністративних проваджень. Про це повідомив т. в. о. начальника обласного управління МВС Олександр Богомол. Потрапили під кримінал і голови сільських рад.

– В області зареєстровано три кримінальних провадження за статтею 114. п. 1 – за перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань. У нас є декілька підприємств, які ігнорують мобілізаційний процес: ухиляються від обов’язку надавати транспортні засоби, за такими фактами є два провадження. Ще одне – проти ряду голів сільських рад, які активно протидіяли мобілізаційному процесу, - розповів головний правоохоронець області.

Кримінальна справа стосується дев’ятьох голів сільських рад одного з районів. Про те, що вони займаються зривом мобілізації, повідомили в міліцію з районного військкомату.

Як саме місцеві посадовці перешкоджали мобілізації, Олександр Богомол не уточнив, навів лише один приклад. Коли в село приїжджали представники військкомату і влади з повістками, голова обдзвонював людей, щоб чоловіки ховалися поза селом.

– У рамках провадження ми перевіримо діяльність цих сільських голів і надамо юридичну оцінку: чи справді мало місце перешкоджання. За таке порушення передбачено позбавлення волі від 5 до 8 років, - каже правоохоронець.

Олена Бойчук, "Номер один". 

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.