4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Чотири проекти Тернопільщини відібрано до програми Транскордонного співробітництва

4 проекти Тернопільської області відібрано у результаті другого та  третього конкурсів проектних заявок програми Транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020».

Програма транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», що фінансується Європейським Союзом в рамках Європейського інструменту добросусідства, оголосили результати третього конкурсу відбору малих проектів за тематичною ціллю Спадщина:  популяризація місцевої культури та історії та популяризація та збереження природної спадщини.

"За підсумками двох конкурсів,  Тернопільська міська рада виграла два проекти: перший під назвою "Пізнаймо один одного- українці в Сувалках, поляки в Тернополі" та "Спільна історія двох міст - Тернопіль та Замосць", - розповідає начальниця управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської ОДА Оксана Качурівська.

Крім того, в рамках другого конкурсу, було відібрано проект "Збереження символіки у техніці народних ремесл", де партнером з української сторони виступає Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 з поглибленим вивченням іноземних мов. А на етапі третього конкурсу проект Творчого об'єднання  "Нівроку" під назвою "Музика прикордонних областей". 

Також є частина проектів, які потрапили в резервний список і можуть бути профінансовані в рамках третього конкурсу - "Жива історія та емоційна спадщина  - створення брендового туристичного продукту прикордонних регіонів Польщі та України", де партнерами є місто Збараж Тернопільської області та місто Остролєнка, - додає пані Оксана. - Щиро сподіваємося, що цей проект також за підсумками голосування та відбору теж має шанси потрапити в основний список".

За словами начальниці управління, участь у програмі насамперед дає той фінансовий ресурс, який зазвичай є недостатнім з місцевих бюджетів. І крім того, унікальну можливість обмінятися тим досвідом, який вже мають наші іноземні партнери.

"У наступний фінансовий період нової програми транскордонного співробітництва на 2021-2017 роки буде додано нові напрямки, в тому числі екологічний та соціальний, що дозволить збільшити спектр можливостей. Зараз ми говоримо про малі гранти, максимальна сума яких до 50 тис. євро. А якщо говорити про великі інфраструктурні проекти, то максимальний розмір гранту може сягати 2, 5 млн. євро для двох партнерів. Тому це доволі великий потенціал та великі можливості для того, аби реалізувати свої ідеї та проекти", - додає Оксана Качурівська.

Довідка. Програма транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна протягом 15 років підтримує процеси розвитку на прикордонних територіях Польщі, Білорусі та України шляхом фінансування різноманітних проектів. Програма Польща-Білорусь-Україна фінансується ЄС в рамках Європейського Інструменту Сусідства (ЄІС) і є найбільшою з програм ЄІС ТКС на сухопутних кордонах ЄС. Усі проекти, що фінансуються в рамках Програми є некомерційними. 165 млн. євро буде виділено у Програмному періоді 2014-2020 на проекти, спрямовані на захист і промоцію культурної та природної спадщини, покращення транспортної інфраструктури регіонів, вдосконалення роботи пунктів перетину кордону, а також розвиток охорони здоров'я та безпеки.

 

 

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.