4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

З дна Тернопільського ставу відібрали проби. Навіщо?

З метою дослідження вмістозабруднюючих речовин в Тернопільському водосховищі, сьогодні відбувся відбір води та мулових відкладень.

Такі дослідження вже кілька років поспіль систематично проводять у Тернополі. Це допомагає відслідковувати стан Тернопільського водосховища. Проте, щороку аналізували лише відбір води, цього року  представники Регіонального офісу водних ресурсів Тернопільської області здійснили відбір також і мулових відкладень у шістьох точках Тернопільського водосховища.

Відбір зразків відбувся за участі заступника міського голови Леоніда Бицюри, директора Регіонального офісу водних ресурсів Тернопільської області Тараса Капусти, очільниці лабораторії моніторингу вод та грунтів Регіонального офісу водних ресурсів Тернопільської області Наталії Фатаєвої та керівника ГО «Протидія корупції та моніторинг екології  «Скеля» Андрія Об’єщика.

"Цього року заплановано більш ширші дослідження. Відбір проб води та мулу ми брали на шести ділянках ставу. А саме на ділянках прибережної території, саме там відбувається вихід дощових колекторів у воду. Також на ділянках імовірних виходів забруднень, які є зі сторони Білої. І декілька точок по центру озера. Завдяки цим дослдженням, ми плануємо побачити , що відбувається в товщі води і в мулі, який більше зберігає ці речовини. Проаналізувати, зрозуміти напрямок змін в озері і підготуватися до робіт", - зазначає Леонід Олексійович.

Відібрані зразки відправлять на дослідження лабораторії Дніспровського басейнового управління водних ресурів, що знаходиться в місті Івано-Франківськ.

"Донні відкладення акумулюють забрунюючі речовини, вони є своєрідним депо, де згромаджуються такі забруднюючі речовини, як нафтопродукти, поліароматичні та ароматичні складні вуглеводи, також пестециди, важкі метали та інше, - каже очільниця лабораторії моніторингу вод та грунтів Регіонального офісу водних ресурсів Тернопільської області Наталія Фатаєва. - Вже в лабораторії за допомогою сучасного приладу, високочутливого АЙСІПІ спектрометра буде виконано вимірювання вмісту важких металів, а також валовий вміст фосфору сульфуру-нітрогену".

Також Леонід Бицюра наголосив, що заплановано провести цілий ряд захотів з очистки Тернопільського водосховища. 

"Буквально за місяць ми плануємо розпочати роботи по трьох ділянках тернопільського ставу. Це стосовно шлюзів – заміна та модернізація шлюзів на дамбі. Після підготовки оцінки впливу на довкілля ми приступаємо до роботи по очищенню дна тернопільського ставу в трьох ділянках. Ці роботи будуть проводитися вперше за 40 років і вони також передбачають проведення попердніх досліджнь , водолазних обстежень", - додає Леонід Олексійович.

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.