4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Триває пошук причини загибелі риби в Тернопільському озері

Засідання комісії щодо встановлення причин загибелі риби у Тернопільському ставі відбулося 11 червня.  

Участь у ньому взяли заступник міського голови Леоніда Бицюри, представники Тернопільського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області та ГО «Скеля».

Нагадаємо, наприкінці травня у Тернопільському ставі спостерігалась загибель риби. Чому фахівці встановлюють досі. 

Ймовірних причин одразу кілька. Власне, їх й обговорювали під час засідання. Одна –  хілодонельоз – протозойна хвороба ставової риби, яку викликають найпростіші одноклітинні організми — інфузорії Chilodonella, інша - вірогідне забруднення ставу добривами з сільськогосподарських угідь або через потрапляння незаконних скидів у воду.

Увагу також зосередили на результатах дослідження взірців води, відібраних днями фахівцями міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області й регіональною лабораторії ДСУ з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів.

Підсумком засідання стало рішення про проведення повторних досліджень взірців води, зокрема, у місцях скидів колекторів у Тернопільський став, а також мулових відкладень і риби. 

Детальнішого опрацювання також потребує механізм здійснення моніторингу та контролю за дотриманням природоохоронного законодавства, хоча б - у частині можливого внесення змін і доповнень у Правила благоустрою Тернополя.  

 

 

 

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.