4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Жительки Тернопільщини отримали відзнаки "Мати-героїня"

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Сиротюк вручив відзнаки «Мати-героїня». Відповідно до Указу Президента України № 668 про присвоєння почесного звання «Мати-героїня» за материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку відзнаки отримало 73 жительки області.

Церемонія нагородження відбулася у Зарваниці 15 жовтня. Розпочалася вона із молебня, інформує прес-служба ОДА. 

За словами Олега Сиротюка для нагородження матерів Зарваницю обрали не випадково, саме там відчувається заступництво та покровительство Матері Божої. 

«Ми розуміємо як непросто народжувати та виховувати дітей. І ми зібралися тут, у святому місці, щоб подякувати вам за нове молоде покоління, – наголосив керівник області. – В теперішніх умовах ми дуже чітко усвідомлюємо, який величезний внесок зробили ви, виховавши ровесників незалежності, чоловіків, які захищають нашу державу та відстоюють наше з вами майбутнє».

Як зазначив голова ОДА, в області проживає майже 11 тисяч багатодітних сімей, у них виховується понад 35 тисяч дітей.

«Кожна область має свої багатства, наш скарб – подарований вами. Діти це той наш здобуток, яким ми пишаємося. І сьогодні я вклоняюся кожній матері, яка виховує дітей в цей нелегкий час, яка розуміє, що наша нація повинна мати високоосвічених людей, які стануть основою для нашої держави».

Найстаршій із нагороджених матерів-героїнь виповнилося 88 років. Марія Польова виховала 5 дітей, уже дочекалася 14 правнуків. 

Євгенії Стратій – 71 рік. Вивела у світ три дочки та двох синів. Сьогодні усі діти вже мають свої сім’ї, мешкають окремо від батьків та навідують щоразу із дев’ятьма внуками та дев’ятьма правнуками.

Разом з почесним званням матері-героїні отримають одноразову грошову нагороду в розмірі 10-ти прожиткових мінімумів. Цього року сума складає 12 800 гривень, а також додається надбавка до пенсій.

Довідково: В області проживає понад 10 700 багатодітних сімей, в яких виховується понад 35 тисяч дітей. З 2007 по 2013 рік понад 6300 жінок, які народили і виховали 5 і більше дітей отримали почесне звання «Мати-героїня». У 2014 році – 73 жительки нашої області удостоєнні цього високого звання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.