4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

У Тернополі тривають заходи із розвитку Тернопільського водосховища

Триває програма впровадження заходів із розвитку Тернопільського водосховища, наразі тривають  підготовчі роботи чергового  етапу очистки перлини нашого міста.

Перші кроки по рятуванню Тернопільського ставу вже зроблені. Уздовж оновленої частини набережної  довжиною близько п’яти кілометрів встановлено ланцюжок аераційної системи, яка допомагає перемішуванню та наповненню киснем води, та ще й являють собою чарівне видовище. 

У  рамках програми 19 березня заступник міського голови Леонід Бицюра спільно з очільницею лабораторії моніторингу вод та грунтів Регіонального офісу водних ресурсів Тернопільської області Наталією Фатаєвою здійснили відбір проб поверхневих вод ставу для лабораторного дослідження за 40 показниками. Здійснено його буде на сучасному японському обладнанні у лабораторії Дністровського БУВР.

"Це нам дасть змогу порівняти наскільки змінились фізичні, хімічні, біологічні аналізи проб води, у порівнянні з першим дослідженням, здійсненим у 2018-му. На 2020-ий також заплановано облаштування четвертої лінії аераційних фонтанів. Триває підготовка проєкту з очистки мулових відкладень у трьох ділянках ставу: біля Надставної церкви, в районах «Маяка» та «Riverside», де притока впадає в став.На етапі проєкту - здійснення реконструкції шлюзових гідротехнічних механізмів Тернопільської дамби, - зазначає Леонід Олексійович. - Звичайно, вони потребують модернізації. Наразі тривають консультації із гідроінженерами та екологами".

Зокрема аби отримати повну картину екології озера, три роки тому, вперше за багато років, було здійснено відбір води з різних частин водосховища. Повторний аналіз вирішили провести напередодні Всесвітнього дня води, який відзначають 22 березня. 

"Відібрані нами сьогодні проби будуть відповідно підготовлені, консервовані і в термічних контейнерах з дотриманням температурного режиму будуть відправлені в лабораторію, - розповідає Наталія Фатаєва, - Вже там за допомогою сучасних приладів буде виконано вимірювання близько 40 показників забруднюючих речовин"

Пані Наталія зазначає, що результати слід чекати не раніше ніж через 10 днів.

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.