4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Про те, як захистити свої права тепер знають поважні Тернополяни

Протягом двох тижнів учасники соціальної ініціативи «Єднання поколінь» пізнають ази правової допомоги, безпеки та адвокатури. Допомагають їм у цьому фахівці системи безоплатної правової допомоги та представники юридичного факультету ТНЕУ. 

Для зручності поважних тернополян, традиційні  зустрічі у середу відбуваються тепер відразу на двох локаціях - «Екобібліотека» та бібліотека №8 для дорослих. 

19 лютого в «Екобібліотеці» відбулася друга зустріч на тему правової допомоги. Зустріч провели директор Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Гордєєв та заступник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Ірина Максимюк. Фахівці розповіли про механізм реалізації права на безоплатну правову допомогу, про те як не стати жертвою телефонного шахрайства та про процедуру спадкування. 

Директор центру розповідає про важливість правосвідомості та зазначає, що часто в центр за консультацією  звертаються поважні мешканці регіону, що свідчить про важливість зустрічей в такому форматі.

"Сьогодні найчастіше звучали питання, що стосуються оформлення заповіту. Ми старалися доступно для кожного роз’яснити всі нюанси та варіанти цього процесу - місця відкриття спадщини, які черги спадкування існують, які строки прийняття спадщини, чи можливо відмовитись від спадщини, які документи необхідно подати та інше", - розповідає пан Юрій.

Учасниця «Єднання поколінь» пані Марія відвідала дві зустрічі присвяченні правовій допомозі. Жінка каже, що раніше мала кілька питань щодо доцільності оформлення заповіту, які не могла вирішити оскільки не знала куди звернутися:

"Раніше я хотіла оформити заповіт, але в нотаріусі мене відмовили і я не розуміла з яких причин. Минулої зустрічі мені пояснили, що в цьому немає необхідності, бо в мене лише одна дочка. І згідно закону, після моєї смерті, вона і так отримає все моє майно, - каже жінка. – Нам усім чітко роз’яснили наші права та відповіли на усі питання".

Паралельно у Тернопільській бібліотеці №8 представники юридичного факультету ТНЕУ Оксана Гнатів та Ірина Юркевич розповіли присутнім про те, як не стати жертвою телефонного та Інтернет шахрайства, чим відрізняється заповіт від дарування майна, як правильно відбувається перерахунок пенсії.

Кожен учасник заходу мав зможу отримати відповідь на запитання, та навіть на місці отримати коротку консультацію.

За словами завідуючої бібліотеки №8 для дорослих Ганни Заставецької, співпраця Тернопільської міської централізованої бібліотечної системи з соціальною ініціативою «Єднання поколінь» триває вже близько року:

"Наші працівники часто долучалися до зустрічей ініціативи протягом останнього року. А роботу на базі нашої бібліотеки ми розпочали лише з початку лютого цього року. Ці зустрічі приносять користь і нашій бібліотеці. Адже багато учасників «Єднання поколінь» стали нашими читачами. Також ми робимо оголошення для постійних читачів нашої книгозбірні, які також активно долучаються до зустрічей, - додаєГанна Заставецька. - Ми раді, що наша бібліотека стала платформою для спілкування поважних тернополян".

"Важливо роз’яснювати людям похилого віку про їхні права, адже законодавство має здатність змінюватись, а процедури захисту прав не завжди стабільні, - зазначаєзаступник міського голови, ініціатор створення соціальної ініціативи «Єднання поколінь» Леонід Бицюра. - Тому ті знання, які вони могли здобути раніше зараз вже можуть бути не актуальними.  Ми стараємося зробити усе для того, щоб вони комфортно почували себе у будь-якій ситуації та знали свої права"

Нагадаємо, “Єднання поколінь” – соціальний проект, започаткований в місті Тернополі. Це платформа створена перш за все для соціалізації та адаптації людей поважного віку. Основна ідея полягає в тому, що кожне покоління може збагатити одне одного.

Протягом лютого зустрічі проходять в щонеділі о 14.00 в Центрі дозвілля і молодіжних ініціатив ім. Довженка, що на проспекті Злуки, 45. А щосереди поважних тернополян чекають  о 13:00 у бібліотеках за адресами:  вул. Злуки 33 та вул. Лепкого 6.

 

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.