4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

У Тернополі молодь з інвалідністю набуватиме професійних навичок

У Тернополі стартував проєкт «Inclusive Art». Участь у ньому бере вісім дітей та молоді з інвалідністю віком від 12 до 17 років. Упродовж року двічі на тиждень вони здобуватимуть знання й навики, що допоможуть їм бути самостійнішими та згодом реалізувати себе в житті.

Перша зустріч відбулася 3 лютого в обласній громадській організації «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна «Бебіко». Учасники вчилися малювати. А навчав їх цьому волонтер Богдан Бодунчук. Оволодіти мистецтвом учням допомагали учасники соціальної ініціативи «Єднання поколінь».

"На перший раз я обрав просту картину, щоб знати чи їм це вдасться. І насправді я здивований наскільки добре це в них виходить. Ми малюємо акварельними фарбами, оскільки з ними легко працювати. Також це їм дозволяє розробляти моторику - вони малюють лінії, підбирають кольори", - каже Богдан.

Реалізація проєкту здійснюється за підтримки фонду Генрі Науена.

"Важливо те, що молодь вчиться працювати без батьків, а з допомогою волонтерів, що допоможе їм в подальшому працювати в колективі, - розповідає ініціаторка проекту Ольга Гордієнко. - З фондом Генрі Науена ми працюємо вже близько десяти років. За їхній кошт будуть закуплені усі матеріли необхідні для навчання. Також ми купимо пічку, яка допоможе навчитися учасникам користуватися нею та навіть щось готовити".

За словами заступника міського голови Леоніда Бицюри, створення інклюзивних проєктів є важливим та необхідним етапом для створення соціального підприємництва у місті:

"Нажаль розв’язання дозвілля або побуту дітей з інвалідністю, які досягають повноліття в нашій державі не вирішено. Ми вирішили створити декілька площадок для того, щоб вирішити ці проблеми.  Нами було створено центр денного догляду «Дитина». Це перший проєкт, який було реалізовано завдяки соціальному замовленню. Відкриття сьогоднішнього проєкту є ще однією можливістю дати дітям певні навики для того, щоб вони могли себе реалізувати в житті, - зазначає Леонід Олексійович. -  Ми шукаємо форми для працевлаштування цих дітей. Наразі ведемо перемовини щодо акторів-дикторів, якими могли би стати вихованці навчально-реабілітаційного центру. Вони би змогли виготовляти або озвучувати рекламу. Ці діти проходять додаткову підготовку та отримують навики необхідні для того, щоб якісно формувати контент". 

Також протягом року діти вчитимуться, і куховарити, і виготовляти вироби з вовни, й ще багато-багато цікавого та необхідного для подальшого життя.

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.