4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

У Тернополі утворили "живий ланцюг єдності" до Дня Соборності

День Соборності став Днем Єднання. 22 січня українці відзначають 101-у річницю від дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. У цей день на центральному мості біля Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя відбулася патріотична акція «Живий ланцюг єдності». 

Узялись за руки та утворили живий ланцюг заступник міського голови Леонід Бицюра, активісти ГО «СИЛЬНА ГАЛИЧИНА», ГО «ДІЯ», соціальної ініціативи «Єднання поколінь», військові, ветерани російсько-української війни, студенти, викладачі, вчителі, учні та небайдужі тернополяни.

 

"У День Соборності України, утворити «живий ланцюг єдності» прийшли зовсім юні тернополяни, доросле населення та ті, хто ще в 90-му році об’єднав нашу країну, - зауважив заступник міського голови Леонід Бицюра. - Ми тут, щоб показати, що ми – велика міцна родина, яку об’єднують спільні цінності". 

Керівник ГО «СИЛЬНА ГАЛИЧИНА»  Володимир Петришин зазначив, що акція «Живий ланцюг єдності» є символом Дня Соборності України:

«ГО «СИЛЬНА ГАЛИЧИНА» разом з іншими тернополянами зібралися, щоб підтримати живий ланцюг, який є символом Дня Соборності України. Ця акція символізує те, що Україна має бути цілісною та міцною, як наш сьогоднішній ланцюг», - каже Володимир Петришин.

Перший "живий ланцюг" в Україні було утворено 21 січня 1990 року – в переддень 71-ї річниці проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Тоді мільйони українців взялися за руки, з'єднавши в такий спосіб Івано-Франківськ (через Львів) і Київ. 

Ця акція стала яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи, а також однією з наймасштабніших такого роду у світовій історії. Організували її патріотичні сили.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.