4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

У День Соборності тернополяни спільно молилися за Україну

22 січня на майдані Волі акція «Молитва за Україну» зібрала близько 200 людей.

Під час акції священнослужителі відправили молебень за мир і єдність України, після чого разом із присутніми виконали церковний Гімн України  «Боже великий, єдиний».

До акції долучилися заступник міського голови Леонід Бицюра, народна депутатка України Людмила Марченко, тернопільський осередок Асоціації жінок України «Дія», учасники соціальної ініціативи «Єднання поколінь», учні та небайдужі тернополяни.

Заступник міського голови Леонід Бицюра зазначив,  що День Соборності України та згадки про Акт Злуки - не просто данина пам'яті одному конкретному історичному факту. Це можливість співставити нинішні події з подіями як мінімум столітньої давності, зробити висновки  та засвоїти уроки, що вартували тисяч українських життів.

"Ми хочемо, щоб тернополяни пам’ятали про цю знакову в історії України подію. Щоб вони розуміли, що нашим обов’язком є збереження територіальної цілісності та Соборності нашої держави, - каже Леонід Олексійович. - Сoбoрна Україна — це спільна дія, спільна бoрoтьба, єдині мoва, ціннoсті, традиції,  правдива істoрія. Кoжен з нас пoвинен щoденнo вдoскoналюватись і вдoскoналювати державу й суспільствo, в якoму жити йoгo дітям і внукам". 

"Сьогодні ми відзначаємо 30 років проголошення ЗУНР. Це був дійсно великий тріумф, піднесення людства. Починаючи з 1989 року мені приходилось проходити всі етапи з владикою Василем де ми посвячували і прапор, де ми створювали цей ланцюг де ми йшли крок за кроком, етап за етапом, кожен мав свою віру і надію у відродженні греко-католицької і автокефальної церкви і зараз, практично, ці мрії здійснилися, - розповідає отець. - Дякуємо зараз за те, що ми були свідками історичних подій, що в нас є своя українська мова, вільна держава, своя Конституція, свій Президент. Хотілось би, щоб молодь не забувала ні про церкву, ні про державу. А держава – це ми!". 

За словами організаторки заходу, голови тернопільського осередку «Асоціація жінок України «Дія» Ольги Шахін, такий захід в Тернополі проводять другий рік поспіль.

"Акція проводиться у понад 20-ти містах України, а також у Кракові в Польщі. Всюди де є осередки нашої організації. Чому саме жінки об’єднують? Символічно, що жінка є оберегом, осередком любові. І ми всі добре знаємо силу материнської молитви", - зазначила Ольга Шахін.

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.