4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

На фестиваль колядок до Тернополя з'їхалися колективи з різних міст

Понад сотню колядок прозвучало у церкві Св. Апостола Петра на п’ятому парафіяльному фестивалі колядок "Возвеселімся всі разом нині". На традиційний уже фестиваль напередодні Старого Нового року, 11 січня, приїхало більше тридцяти колективів. 

Послухати колядки прийшло чимало охочих. Щороку фестиваль збирає все більше учасників, відтак розширюється і географічний діапазон, і жанрова палітра гуртів. В цьому році серед учасників церковні хори, професійні хори, народні аматорські, фолькльорні гурти, відомі за межами України солісти та вокалісти та дитячі хори. Серед учасників дуже багато молоді. Гурти співали колядки і у традиційному, і в сучасному аранжуванні.

Організовувала дійство регент хору «Осанна» церкви Св. Апостола Петра Ольга Коневич. 

"На п’ятому фестивалі колядок у нас присутні не тільки колядники з Тернополя, а й приїхали гості з Рівного, Львова, що нас дуже радує, - розповіла Ольга Коневич. - Є учасники також  зі Збаража, Бережан. Спершу цей фестиваль мав бути парафіяльним, тобто церковні хори нашої парафії і кілька сусідніх парафій. Але фестиваль розширює свої кордони і це тішить. І ми можемо таким чином прославляти Христа та продовжувати наші українські традиції. Ми раді, що коляда лунає Україною, і все більше єднаються покоління. Сьогоднішнє колядування є наче одною родиною, оскільки тут колядують від найменшого до найстаршого".

Учасників фестивалю привітав заступник міського голови Леонід Бицюра, який відзначив важливсть коляди в українській культурі.

"Невимовне щастя та радість наповнює душу, коли ми чуємо колядки в такому виконані. Колядка – це особливе явище в українській культурі. В ній звучить все те, що несе собою народження Спасителя, - зазначив Леонід Олексійович. - Вітаю всі колективи, які взяли участь у цьому дійстві. Особливо гостей з інших областей, які подолали значну відстань для того, щоб сьогодні разом з нами розділити радість коляди. Христос рождається!"

Відбору для участі колективів у фестивалі не існує. Усі бажаючі телефонують і реєструються попередньо. Про фестиваль оголошують за два місяці до початку.

Аліна Жайворонко

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.