4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

"Я дякую Богові за те, що благословив мене таким сином”, - мати загиблого Героя

У Тернополі 17 грудня відбулась друга церемонія нагородження «Доброволець Тернопільщини». Її організатор - «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО Галичини». Військові, члени їхній родин, волонтери, представники міської та обласної влади зібрались у обласному драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка, щоб вшанувати тих, хто першим став на захист незалежності й територіальної цілісності України. 

"Більшість з них пішли на фронт просто з Майдану та дали гідну відсіч московському агресору, - зазначив заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. - Різні за віком та професією, але єдині у прагненні захистити рідну землю від ворога. Саме завдяки їхні мужності, рішучості, жертовності  українська армія отримала час і шанс "переформатуватись"  та з новою силою вступити в бій. Наша пам'ять та шана - найменше, чим можемо віддячити кожному з Героїв. Їхні імена назавжди закарбовані  в наших серцях і на сторінках новітньої історії. Історії, яку вершили вони".

Орденами  "Лицарський хрест добровольця"  нагороджено 10 атовців, двоє - посмертно. Серед них - 24-річний Олександр Орляк, який у лютому 2016-го загинув у бою під Дебальцевим. Орден матері Героя пані Лесі мав за честь вручити Леонід Бицюра. 

“Цю нагороду мав би отримувати мій син власноруч, - зазначила вона зі сльозами на очах. - І це було би справедливо. Бо на потребу стати на захист своєї держави на початку 2014-го року, він відгукнувся як справжній патріот України.  Військову присягу на вірність українському народу молодший сержант, командир гармати 128-ої окремої гірсько-піхотної бригади Олександр Орляк сповнив до кінця. Заради миру, заради нашої з вами свободи він зробив усе, що зміг. Я дякую Богові за те, що благословив мене таким сином”.

Уперше 17 грудня також було відзначено нагрудним знаком «Учасник бойових дій» 10 ветеранів і діючих військових, волонтерів, капеланів, двоє з них - посмертно. 

"Згадати кожного — це головна місія церемонії нагородження "Доброволець Тернопільщини", — констатувала  голова "Всеукраїнського об’єднання учасників АТО Галичини" Ружена Волянська. - Сьогодні вона відбулась у дещо новому форматі. Перша церемонія нагородження добровольців Тернопільщини проходила 14 жовтня. Тоді ми відзначили 16 добровольців прижиттєво та чотирьох посмертно. То найменше, чим можемо віддячити їм за їхній подвиг".

Митці Тернопільщини вшанували пам'ять Героїв музичними композиціями. Зала встала, виконуючи спільно з академічним камерним хором "Бревіс", "Плине кача..."... Ніхто не соромився сліз...

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.