4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

"Карітас Тернопіль" відзначив 25 років з дня заснування

25-річчя з дня заснування відзначив Благодійний фонд «Карітас Тернопіль» 14 грудня. Відзначення поважної дати розпочалося з Божественної Літургії та продовжилося урочистою частиною в Тернопільській обласній філармонії.

Впродовж 25-ти років у “Карітас” Тернопіль функціонує благодійна їдальня, пункт видачі гуманітарної допомоги та пункт денного обігріву, де потребуючі люди можуть відігрітися, спожити гарячі страви та напої, а також за потреби отримати одяг і взуття.

В холодну пору року до Карітасу приходить більше 100-та потребуючих осіб, переважно – це інваліди, малозабезпечені, безхатченки, неповні родини та багатодітні сім’ї, люди, які не можуть собі дозволити достойне харчування самостійно.

Директор благодійного фонду “Карітас Тернопіль” отець Андрій Марчук каже, у фонді є 30 фахівців. Під їхньою опікою понад півтори тисячі людей з області. Їх забезпечують їжею, одягом та надають психологічну підтримку:

“У сьогоднішній ювілей хочеться підкреслити  і поставити акцент не так на Благодійному фонді «Карітас» як на структурі, яка функціонує не тільки по цілій Україні, а й по всьому світу. Вона несе милосердя для тих, хто цього потребує, - розповідає о. Андрій Марчук. - У «Карітас Тернопіль» є соціальні педагоги, соціальні психологи, соціальні працівники. Маємо благодійну їдальню, яка щодня харчує 60-80 осіб і вже неодноразово кожен міг у цьому переконатися, то ж маємо на кухні двох кухарів, які щодня готують обіди для наших бідних і безхатченків. А також маємо додатковий проєкт “PRO Милосердя” – щопонеділка дванадцятьом особам ми завозимо до їхніх помешкань повноцінний благодійний обід”.

Привітати з ювілеєм Благодійний фонд «Карітас» прийшли представники духовенства, влади, доброчинці та друзі, які протягом багатьох років долучаються до роботи фонду.

“Для мене сьогодні це величезна подія – 25 років “Карітасу Тернопіль”, оскільки це три основоположних наших “Карітаси”, - це Франківськ, Тернопіль і Львів, власне тут були перші організації, вони були дуже потужні, - каже генеральна секретарка благодійного фонду “Карітас України” Дзвінка Чайківська. - Для нас “Карітас Тернопіль” – це залишається така колиска кадрів, тому що тут були перші працівники, які отримували комплексні навчання”.

З вітальним словом до присутніх звернувся заступник міського голови, член наглядової ради БФ «Карітас Тернопіль» Леонід Бицюра. Він висловив вдячність усій структурі фонду та зазначив, що «Карітас» - це щоденна дієва любов, яка змінює долі людей.

"День, коли я долучився до роботи «Карітас Тернопіль» став для мене особливим. «Карітас» для мене не лише серйозна структура підтримки потребуючих, а й генерація прикладів для наслідування. Прикладів порядності, милосердя, покірності, доброти. Мало лише давати, потрібно надихати прикладом, - каже Леонід Олексійович. - Благодійність – це не лише фінанси. Кожен з нас може допомогти словом, підтримкою, молитвою, часом. Це те, що дозволяє нашому суспільству подолати ряд деформацій. Тому я дякую усім присутнім за участь у роботі фонду".

Довідка "Карітас" у перекладі з латинської мови означає "діяльна любов". Кожен християнин є покликаний саме до діяльної любові. Не на словах, а на ділі. І у Христовій Церкві існує така організація, яка є руками Церкви. Під назвою - діяльна любов «Карітас». На Тернопільщині він посідає особливе місце. БФ "Карітас Тернопіль" нині це 7 завершених проєктів, 11 - діючих, які реалізовують 28 працівників фонду, та понад 300 зреалізованих благодійних акцій.

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.