4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

У Тернополі італійська режисерка розповіла про свій фільм "Шлях до гір"

Суспільні виклики пов’язані зі стереотипами минулого обговорювали 4 грудня на юридичному факультеті Тернопільського національного економічного університету під  час круглого столу на тему «Право на пам’ять. Роль документального кіно у формуванні візій прав людини». 

Обговорення відбулося в рамках мандрівного фестивалю документального кіно Docudays UA.

Захід організували та провели викладачі та студенти кафедри інформаційної та соціокультурної діяльності ТНЕУ - місцевого партнера Міжнародного Мандрівного фестивалю про права людини Docudays UA, за сприяння Тернопільської кінокомісії.

Круглий стіл відбувся за участю італійської режисерки Міколь Рубіні, чий фільм "Шлях до гір" . Стрічка  змушує замислитися над трагічними долями людей, що пережили Другу світову війну та збереженням історичної пам'яті про них. 

Італійська режисера українського походження розповіла як відбувалися зйомки:

"Фінальна версія — це результат п’ятирічної роботи. Два роки Я лише обдумувала, як має виглядати «Шлях до гір», проводила дослідження й через це часто бувала в Ямні, дуже багато спілкувалася з людьми. Безпосередньо зйомки зайняли півтора місяці навесні й півтора місяці восени. Перерва між цими періодами дала мені змогу остаточно зрозуміти, як виглядатиме фільм, - каже Міколь Рубіні. -Звісно, це документалістика, деталі змінювалися щодня, але сама структура, ідея збереглися. Ми щомиті були готові до того, що могло би статися, але працювали з камерою, як задумували, створюючи ці довгі статичні кадри. Нещодавно я переглядала свої перші нотатки, зроблені п’ять років тому, й вони дуже мало відрізняються від того, що ви побачили на екрані".

"Минулого року представники Тернопільської кінокомісії відвідали Італію, познайомилися з їхньою кіноіндустрією та побачили в якому напрямку нам необхідно рухатися, - розповідає голова Асоціації кінокомісій України, очільник Тернопільської кінокомісії Леонід Бицюра. - Зараз у Тернополі вже формуються знімальні групи, які реалізовують кінопродукцію спільно з Держкіно та Українським культурним фондом. Також Тернопільська кінокомісія веде два великих проекти повнометражних фільмів. Один з них знімається в Житомирській та Рівненській областях – це «Джура Королевич». І звісно ж наш довгоочікуваний «Червоний 2. Без лінії фронту". 

Виступаючі були практично одностайними, що ця важлива тема вимагає подальшого розгляду, відтак розпочинається підготовка матеріалів для подальшої дослідницької роботи і створенню нових документальних стрічок про права людини в історії, про колективну пам"ять і майбутнє дітей.

До слова, в Україні Мандрівний Docudays UA проходить уже в 16-те

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.