4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

У Тернополі вже вдруге відбувся "Інклюзивний показ мод"

ІІ Інклюзивний показ мод - Inclusive Fashion Day відбувся у Тернополі 27 листопада у концерт-холі “Подоляни”. Моделями стали діти з інвалідністю, а також учасники соціальної ініціативи "Єднання поколінь".

На сцену вийшли 30 молодих моделей і 14 учасників соціальної ініціативи «Єднання поколінь». Моделі поважного віку допомагали юним моделям виходити на сцену. Дефілювали усі вони в одязі від тернопільських виробників.

Inclusive Fashion Day пройшов у Тернополі вже вдруге. Вперше провели 22 листопада у 2018 році. Тоді дефілювали понад 30 учасників.

У парі з неповторною юною моделлю на сцену вийшов і заступник міського голови, ідейник проведення Інклюзивного показу мод Леонід Бицюра. Він розповідає, що ідея проведення інклюзивного показу мод виникла після відвідин навчально-реабілітаційного центру.

"Розпочався проєкт з мрії та спілкування. Саме під час розмови з вихованцями Тернопільського обласного центру реабілітації і виник спільний задум організації таких ось Inclusive fashion day. Згодом до нього активно доєднались тернополяни золотого віку. І ось нині вони вже вдруге спільно дефілюють подіумом, - каже Леонід Олексійович. - Як для дітей, так і для поважних моделей – то доволі важливий крок, зробити який означало перемогти самого себе. Адже вони не звикли бути в центрі уваги".

Також він зазначає, що  приклад учасників, їхня  упевненість, щирість і внутрішня сила – захоплюють. Так само – як щира дружба, що зав’язалась між покоління: "Важливо й те, що такі заходи – не одноразова акція. Впродовж цілого року ми навчаємось, спілкуємось, обмінюємось думками, ідеями і врешті – спільно творимо такі ось яскраві події. Події, що вчать нас бути уважнішими одне до одного, добрішими, проявляти солідарність, надихатись спілкуванням", - додає Леонід Бицюра.

Для більшості учасників цей показ був першим, тому вони неабияк хвилювалися. 

"Мені надзвичайно сподобалося плаття, яке мені дали, - розповідає учасниця ІІ Інклюзивного показу мод Марія Дровольська. - Потім це все ще доповнили прекрасним макіяжем та зачіскою. Я навіть не думала, що для нас так багато зроблять. Я рада, що змогла взяти участь у показі".

Дефілювали моделі у вбраннях тернопільських виробників, який безкоштовно надали для показу.  А макіяж та зачіски моделям робили студенти Галицького коледжу ім. В. Чорновола.

"Наші діти та поважні люди мріють, а їх мрії здійснюються. Реалізація їхніх мрій є чимось надважливим. Це для них ціль розвиватися, жити далі та дарувати тепло оточуючим", - розповіла організатор Ольга Гордієнко.

На показі були представлені і роботи дизайнерки екоодягу, засновниці творчої майстерні «Палітра тепла» Оксани Чмиленко.  У її одязі дефілювали моделі із вадами слуху, а в капелюшках на сцені красувалися поважні тернополянки.

А вокальний супровід для заходу організували учні Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру та тернопільська співачка Надія Гураль.

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.