4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

У Тернополі запалили свічки у пам'ять про жертв Голодомору

23 листопада, у четверту суботу листопада, сотні тернополян, духовенство, військовослужбовці, громадські діячі та представники місцевої влади прийшли на Театральний майдан, аби вшанувати пам’ять жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Як символ пам’яті за загиблими внаслідок тих трагічних подій, на площі запалили свічки та виклали їх у формі хреста. Священики відслужили поминальну панахиду. 

"Щорічно зустрічаємося на Майдані, щоб вшанувати пам'ять українців, яких замордував кремлівський режим. Щорічно задумуємося над тим, що призвело тоді до колосальної трагедії, в якій загинули мільйони людей, - зазначає заступник міського голови Леонід Бицюра. - Неможливо оцінювати Голодомор як самостійне явище. Це була лише ланка винищення української нації, яка тривала сотні роківДосі Росія таки не визнала Голодомор геноцидом, тим самим підтверджуючи, що вони є спадкоємцями організаторів і виконавців терору над українським народом".

Тернополянці Анні вдалося пережити ті страшні події. Сьогодні зі сльозами на очах вона ділиться спогадами:

"Нас у сім’ї було п’ятеро дітей. Двоє померло. Якби батько нас не вивіз та не поїхав шукати харчі, то напевно би ніхто з нас не вижив. У нас навіть забрали квіти, які прикрашали ікону вдома. Але на щастя нам залишили корову, яка була для нас спасінням. Також мамі вдалося дещо сховати у підвалі. Це нас і врятувало до весни", - додає жінка.

З Театральної площі колона людей пішою ходою вирушила до пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років, що розташовано біля церкви Різдва Христового. Там представники духовенства відправили поминальну молитву.

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.