4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Тернопіль відвідав консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку (фото)

Урочини з нагоди Дня Незалежності Польщі відбулись 10 листопада в Українському домі «Перемога».

Участь у них взяв консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Пьотр Матусяк та представники польської громади. 

Від громади Тернополя гостей здоровив заступник міського голови Леонід Бицюра. 

Він наголосив на важливості співпраці поляків й українців, а також спільних віхах їхньої історії. Зазначив, що долі цих двох народів тісно переплетені. У різних царинах. Тож, на бронзовому доповненні моделі Першої Тернопільської гімназії, встановленому на вул. Сагайдачного, закарбовано прізвища виданих випускників-гімназистів, які своїми досягнення прославились на цілий світ. Серед них – чимало поляків. Зокрема, Блаженний РКЦ Ян Бейзим,  багаторічний ректор Католицького Університета в Любліні (Польща), творець Люблінської Школи Класичної Філософії Мєчислав Кромпєц.

«Це говорить про те, що в той час у Першій державній Тернопільській гімназії прекрасно вживались всі нації, - зазначив. - Історія давно підказала нам рецепти нашого спільного майбутнього: це сукупні справа, робота та дія. Дуже добре, що зараз наше місто-партнер Люблін є осередком, наприклад, перебування спільного україно-польськог-литовського батальйону. Це вказує на ще один аспект нашої співпраці: коли поляки й українці об’єднують свою зброю супроти ворога. Історія знає чимало прикладів наших спільних перемог. Приміром, битва під Оршею, де русько-польські-литовьскі війська здобули перемогу над чисельно переважаючим московським ворогом. На полі бою тоді засновник Тернополя Ян Амор Тарнавський стояв плі-о-пліч з гетьманом Великого князівства Литовського, Руського Костянином Острозьким. Тернопіль, до слова, відіграв дуже особливу місію в історії як Польщі, так й України. Саме наше місто об’єднало два славетних роди: Острозьких і Тарнавських». 

Леонід Бицюра подякував польським друзям, котрі з розумінням, відповідальністю ставляться до непростої ситуації в Україні, насамперед пов’язаної з агресією з боку Кремля, російсько-українською війною.

«Щиро бажаю, щоб Польща ніколи не знала, що таке війна, біженці, переселенці, а завжди мала мирне небо над собою, - наголосив. - Хочу подякувати Генеральному консульству Республіки Польща  за ті постійні сигнали та імпульси уваги, за активну підтримку наших проєктів, за співпрацю, адже партнери з Республіки Польща є базовими партнерами Тернополя. Певен, що власне дружба народів, держав починається з дружби міст і громадян. І, повірте, ця дружба є найнадійнішою та найміцнішою».

Заступник міського голови Тернополя також висловив подяку голові Польського культурно-освітнього товариства в Тернопільській області Петру Фризу за його невтомну працю у  творенні острівця польської культури у Файному й краї, зміцненні україно-польської співпраці.

Під час святкування  у виконанні членів польського-освітнього товариства краю лунали твори польських поетів й композиторів. Усі охочі також мали можливість скуштувати страви польської кухні.

Відтак, Леонід Бицюра спільно з консулом Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Пьотром Матусяком навідались до бронзової моделі Першої Тернополіської гімназії та ново встановленого доповнення до неї. 

 

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.