4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Чим здивує цього року Міжнародний кінофорум «КіноХвиля» у Тернополі

З 13 по 15 листопада вже в четверте Тернопіль накриє «Кінохвиля». Цьогорічний кінофорум пройде під гаслом «Від України до Голлівуду». Організатори розповідають, кінофорум вперше пройде за участі іноземних режисерів, продюсерів, сценаристів та операторів, в тому числі з кіностудії Голлівуду. Зазначимо, що засновниками кінофоруму  чотири року тому були Леонід Бицюра та Наталія Турчин.

Окрім перегляду фільмів  цьогоріч будуть діяти інформаційні панелі, конкурси, премії та інші інтерактивні заходи. Кінопокази та інші події “Кінохвилі” відбуватимуться у двох локаціях – Українському домі “Перемога” та кінотеатрі “Сінема Сіті”.

"Нашою метою є формування професійних середовищ та долучення не просто до популяризації кіно та його інформаційного просування, а й до його виробництва. Будуть представлені фільми, де знімалися тернопільські актори, - зазначає голова Асоціації кінокомісій України, очільник Тернопільської кіно комісії Леонід Бицюра. - Варто зазначити, що минулого року на кастингах, які проходили у Тернополі, свої сили спробувало понад тисячу тернополян. А близько 30-ти знялися у фільмах".

Також Леонід Олексійович зазначив, що цього року під час кінофоруму буде  задіяно кілька гострих тем, які пов’язані з екранізацією літературних творів, побудовою взаємодії влади, бізнесу і кіновиробників, з функціонуванням кінокомісій та удосконаленням податкового законодавства.

Цьогорічний форум набуває міжнародних масштабів, зокрема через запровадження проекту «Від України до Голлівуду. Саме в його рамках відбуватимуться знайомства з корінними українцями, які досягли успіхів у американському кіновиробництві.

"Цей проект є великою працею компанії «Fresh Production Group» спільно з Держкіно, де проведено дослідження ролі українців у формуванні американського кіновиробництва, - додає Леонід Бицюра. - Думаю для багатьох буде відкриттям, те що уродженця Тернопільщини Люба Кеске в компанії «MGM» займала посаду старшого віце-президента. Також на один з показів прибуде американець українського походження лауреат премії «Оскар» Євген Мамут".

Серед фільмів, які варто виокремити, це фільм в якому знялися юні тернополяни  «Фокстер і Макс», стрічку про Василя Стуса «Заборонений», екранізацію історичної повісті Івана Франка «Захар Беркут», фільм – мюзикл «Гоцулка Ксеня», кінокомедія «Давай танцюй»,  «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас». Також буде представлено кінострічки створені в Тернополі. 

"Ті стрічки, які мають до Тернополя безпосереднє відношення, найперше це «Фокстер і Макс» та «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас», де знімалися тернопільські актори, - розповідає програмний директор IV Міжнародного кінофоруму «Кінохвиля» Юрій Матевощук. -  Тернопільські стрічки – це окремий комплекс. Зокрема це те, що знімало «Кінодністер» та стрічки Макса Мельника «Пакєт» та прм’єра фільму «One Life»".

Офіційне відкриття кінофоруму відбудеться 13 листопада о 16:00 в Українському домі «Перемога».

 Аліна Жайворонко

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.