Версія для друку

У Тернополі відбулась прем'єра документального фільму Тараса Ткаченка "Шлях до світанку"

Прем’єрний показ документального фільму про малолітніх політв’язнів Тернопільщини «Шлях до світанку» відбувся 30 жовтня, у приміщенні Палацу кіно. Документальний фільм створено за підтримки Українського культурного фонду та за сприяння Тернопільської кінокомісії.

Бажаючих потрапити на прем’єру фільму виявилось чимало. Представити власну роботу приїхали творці фільму: режисер фільму Тарас Ткаченко, співрежисер Оксана Войтенко, оператор Олександр Кришталович та голова Асоціації продюсерів України Володимир Філіппов. А головними глядачами стали герої фільму – учасники національно-визвольних змагань.

Стрічка розповідає невідомі до цього часу особисті спогади тепер дорослих, в той час дітей-політичних в’язнів сталінського режиму. Хтось отримав термін, тільки-но перетнувши вікову межу осудності, дехто був засуджений разом з батьками, а є ті, хто народилися за гратами.

Режисером проекту Тарас Ткаченко розповідає, що представлений у Тернополі фільм є початковою версією. В подальшому він ще доповнюватиметься свіжими матеріалами:

"У Тернополі ми знайшли скарб. Ним є безліч відзнятих нами матеріалів. Я не впевнений, що до нас це взагалі хтось знімав. Я дякую, в першу чергу, за довіру. За те, що нам довірились та відкрилися герої фільму, - каже режисер. - Матеріали представлені сьогодні щойно з печі, але вони ще допікатимуться.  Ще буде багато доробок у ньому". 

Під час зйомки документальної частини автори взяли дуже багато інтерв’ю в тих, хто безпосередньо пережив ті події. Велика частина матеріалу традиційно не увійде до фінального монтажу, але творці планують змонтовані інтерв’ю передати Тернопільській кінокомісії та Тернопільському історико-меморіальному музею політичних в'язнів.

"Це історія про події, які зламали дуже багато доль і, які перевернули життя нашого рідного міста та нашого краю загалом, - зазначає голова Асоціації кінокомісій  України Леонід Бицюра. - Для нас важливо, що Тернопільський історико-меморіальний музей політичних в'язнів став туристичним та кінематографічним гранітом. Саме там кіно творці виявили для себе цілий пласт історії України, який вони захотіли відобразити у фільмах. Ми раді, що наш край вже не вперше стає площадкою для зйомок фільмів та потрапляє на великі екрани".

Після перегляду творці проекту спільно з глядачами та героями фільму ще  довго обговорювали переглянуту кінострічку та дякували за працю команди.


Аліна Жайворонко