4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Поважні тернополяни вчились спілкуватися у форматі "Живої бібліотеки"

Учасники соціальної ініціативи «Єднання поколінь» продовжують пізнавати нові формати спілкування. 9 жовтня їхня зустріч відбулася у форматі інноваційної гри «Жива бібліотека».

Поважні тернополяни спільно зі студентами ТНПУ ім. В. Гнатюка у ролі «людини - книги» розповідали про власний досвід і випадки з життя, у яких стикалися із найбільш поширеними стигмами, формами сегрегації і упередженнями, які вплинули на їхнє життя.

“Жива бібліотека” значною мірою відрізняється від стереотипної, в ній книгами виступають люди, а “читання” відбувається в будь-якому комфортному для діалогу просторі.

Протягом години поважні тернополяни могли насолодитись читанням книг: творчою особистістю пана Іллі, який кілька десятків років пропрацював режисером та постановником театральних вистав, медиком пані Майєю , пан Марією, яка понад 30 років пропрацювала поштаркою, нереалізований історик пан Ігор, який своє життя присвітив управлінні культури і мистецтв.

"Почав займатися режисурою ще в армії. Хоча це важко назвати режисурою, скоріш це була організація звичайних святкових концертів, - ділиться 85-річний учасник соціальної ініціативи «Єднання поколінь» Ілля Рудик. - Після армії я вивчився в Теребовлянському коледжі, а згодом і розпочав свою діяльність режисера. Також пишу гуморески, які неодноразово публікував у тернопільських газетах".

Чоловік зовсім нещодавно долучився до дружного колективу поважних тернополян, але щиро радіє цьому. Та обіцяє найближчим часом організувати театральну виставу.

"Коли читаєш книгу, то сприймаєш інформацію в односторонньому напрямку й маєш справу з власною уявою, а коли читаєш “живу книгу” відбувається взаємний обмін, ти можеш задати уточнюючі питання, дізнатись мотив тих чи інших вчинків особи та попросити розширити розповідь чи переключитись на інший аспект історії, що тебе зацікавив, а ще можеш поділитись й власним досвідом, - зазначає заступник міського голови, ініціатор створення соціальної ініціативи «Єднання поколінь» Леонід Бицюра. - Завдяки цьому поважні тернополяни отримали  повноцінний діалог — взаємодію й обмін інформацією з усіма особами задіяними в діалозі".

Новий формат зустрічі дозволив кожному учаснику по-іншому подивитися на людей, які разом з ним ходять на зустрічі та глибше пізнато історію кожного. Це і було головною метою зустрічі, адже головним гаслом «Живої бібліотеки» є: «Не судіть за обкладинкою»!

Аліна Жайворонко

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.