4ebed7efffc0e4484ba2a62c9aa5f0c1.jpg
49cc71f707a57070b6e1ec9be66577e7.jpg
Суспільство

Спортивно-мистецьке свято «Козацькі забави» вирувало 2 жовтня у парку «Топільче». Такі змагання Центр дитячої творчості дітей та юнацтва проводить традиційно. Свої кращі якості у різних конкурсах та естафетах демонстрували юні козачата - семикласники навчальних закладів міста. 

"Це свято зародилося майже одразу після відновлення Української державності. Козацька ідеологія, козацький рух ще з середніх років був надійним джерелом духу та звитяги для українського народу, - зазначає заступник міського голови Леонід Бицюра. - Козаки уособлювали в собі надію українців на власну волю, державу. Справжній козак в будь-хвилину має бути готовий захищати честь рідної землі і навіть віддати за неї своє життя. Славні запорожці вміли не тільки добре працювати і мужньо воювати, а й гарно відпочивати. Сьогоднішнє свято це вкотре підтверджує. Сподіваюся, завдяки таким дійствам учні шкіл міста перейматимуть кращі традиції і зростатимуть справжніми патріотами".

За підсумками змагань, переможці конкурсу пісні і строю – курінь Тернопільської ЗОШ №3. Ця команда виявилася кращою і в конкурсі перетягування линви. Лідерами змагань з ходьби в ходулях стали козачата Тернопільської загальноосвітньої школи №11. У  метанні списа в ціль найспритнішим був курінь гімназії «Гармонія» Галицького коледжу ім. В. Чорновола , а у стрільбі з пістоля – школи №25. У козацькій естафеті перемогу здобула команда медичного ліцею №15. В підніманні лантуха найспритнішими виявилися козачата гімназії ім. І. Франка. А на конкурсі отаманів переміг представник школи №14 ім. Б. Лепкого.

Директор  Центру дитячої творчості дітей та юнацтва Світлана Михальчук розповідає, що родзинкою свята вже традиційно стала козацька каша:

"Родзинкою свята звичайно є козацька кулеша, яку готують представники шкіл, - додає пані Світлана. - Тому після усіх змагань наші учасники можуть заново набратися сил та енергії посмакувавши каші».

До слова, спортивно-мистецьке свято «Козацькі забави» проводиться вже більше 25-ти років поспіль.

Аліна Жайворонко

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.